Partner serwisu
26 sierpnia 2021

Johnson & Johnson ogłasza dane potwierdzające skuteczność dawki przypominającej jednodawkowej szczepionki Janssen przeciw COVID-19

Kategoria: Aktualności

Dawka przypominająca szczepionki Janssen przeciw COVID-19, po uprzednim podaniu jednodawkowej szczepionki podstawowej, spowodowała szybki i znaczny wzrost poziomu przeciwciał wiążących.

Johnson & Johnson ogłasza dane potwierdzające skuteczność dawki przypominającej jednodawkowej szczepionki Janssen przeciw COVID-19

Firma Johnson & Johnson ogłosiła dziś dane potwierdzające zastosowanie szczepionki Janssen przeciw COVID-19, jako dawki przypominającej u osób zaszczepionych wcześniej jednodawkową szczepionką Janssen.

W lipcu firma przedstawiła wstępne dane fazy 1/2a opublikowane w New England Journal of Medicine, które wykazały, że neutralizująca odpowiedź przeciwciał wytworzonych przez szczepionkę była silna i stabilna przez osiem miesięcy po szczepieniu.

Przewidując potencjalne zapotrzebowanie na dawki przypominające, firma przeprowadziła badanie fazy 1/2a oraz badanie fazy 2 u osób uprzednio zaszczepionych jej szczepionką. Wstępne dane z tych badań wykazują, że dawka przypominająca szczepionki Janssen przeciw COVID-19 spowodowała szybki i silny wzrost przeciwciał wiążących, dziewięciokrotnie większy niż 28 dni po pierwotnym szczepieniu pojedynczą dawką.  Znaczący wzrost odpowiedzi wiążącej przeciwciała zaobserwowano u uczestników w wieku od 18 do 55 lat oraz u osób w wieku 65 lat i starszych, które otrzymały mniejszą dawkę przypominającą. Streszczenia badań zostały złożone w medRxiv 24 sierpnia.

"Ustaliliśmy, że pojedyncza dawka naszej szczepionki COVID-19 generuje silne i trwałe odpowiedzi immunologiczne, które utrzymują się przez osiem miesięcy. Dzięki tym danym widzimy również, że dawka uzupełniająca szczepionki jeszcze bardziej zwiększa wytwarzanie przeciwciał wśród uczestników badania, którzy wcześniej otrzymali naszą szczepionkę" - powiedział Dr. hab. Mathai Mammen, szef pionu badawczo-rozwojowego Janssen, spółki farmaceutycznej Johnson & Johnson. "Z niecierpliwością czekamy na możliwość przedyskutowania z władzami zajmującymi się zdrowiem publicznym potencjalnej strategii dla szczepionki Johnson & Johnson przeciw COVID-19, polegającej na podaniu dawki przypominającej osiem miesięcy lub dłużej po pierwotnym szczepieniu szczepionką jednodawkową."

Firma współpracuje z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA), Europejską Agencją Leków (EMA) i innymi urzędami ds. zdrowia w zakresie szczepień przy użyciu szczepionki Johnson & Johnson COVID-19. Firma Johnson & Johnson nadal sumiennie generuje i ocenia dane z trwających badań, jak również, pojawiające się w praktyce lekarskiej dowody dotyczące skuteczności szczepionki COVID-19.

Więcej informacji na temat wielokierunkowego podejścia firmy do pomocy w zwalczaniu pandemii można znaleźć na stronie: www.janssen.com/emea

 

O Johnson & Johnson

W Johnson & Johnson wierzymy, że zdrowie jest podstawą życia, rozwoju społeczności i postępu. Dlatego od ponad 130 lat dążymy do tego, aby ludzie mogli cieszyć się dobrym zdrowiem na każdym etapie życia i w każdym wieku. Dziś, jako największa firma w branży ochrony zdrowia o najszerszym zakresie działalności na świecie, zobowiązujemy się do wykorzystania naszego zasięgu i skali dla dobra ludzkości. Dążymy do tego, aby leki były dostępne w przystępnej cenie i aby każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, mógł cieszyć się zdrowym ciałem i duchem. Łączymy nasze zaangażowanie, naukę i innowacyjność, aby trwale zmienić przyszłość zdrowia ludzkości. Obserwuj nas na @JNJNews.

O Janssen Pharmaceutical Companies

W Janssen tworzymy przyszłość, w której choroby będą należały do przeszłości. W Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson niestrudzenie pracujemy nad tym, aby taka przyszłość stała się rzeczywistością dla pacjentów na całym świecie. Chcemy
to osiągnąć, wykorzystując do walki z chorobami zdobycze nauki, poprawiając dostęp do leczenia dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i okazując serce zwłaszcza w najtrudniejszych sytuacjach. Skupiamy się na tych obszarach medycyny, w których możemy dokonać największych zmian. Są to choroby układu krążenia i metaboliczne, choroby immunologiczne, choroby zakaźne i szczepionki, psychiatria, onkologia i nadciśnienie płucne. Obserwuj nas na @JanssenPolska.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf/zd. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ