Partner serwisu
02 lipca 2014

Relacja: firmy farmaceutyczne-środowisko medyczne – ZOBACZ FILM

Kategoria: Z życia branży

Stała współpraca pomiędzy innowacyjnymi firmami farmaceutycznymi a środowiskiem medycznym jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania i dalszego rozwoju systemu ochrony zdrowia. Musi być jednak realizowana w sposób przejrzysty, zgodnie z regułami prawa i etyki. Zwiększenie transparentności w tych relacjach ma ułatwić Kodeks Przejrzystości.

Relacja: firmy farmaceutyczne-środowisko medyczne – ZOBACZ FILM

INFARMA stoi na stanowisku, że kontakty branży farmaceutycznej z przedstawicielami zawodów medycznych mają pozytywny wpływ na jakość leczenia pacjentów oraz na efekty przyszłych terapii. Jednocześnie podejmowanie przez przedstawicieli zawodów medycznych, etycznych decyzji dotyczących przepisywanych lub zalecanych leków, jest jednym z filarów przejrzystego systemu ochrony zdrowia. INFARMA przyznaje, że wzajemne relacje między przemysłem farmaceutycznym a przedstawicielami zawodów medycznych, wiążą się z ryzykiem wystąpienia konfliktu interesów. Dlatego od kilku lat przywiązuje się ogromną wagę do zwiększenia ich przejrzystości.

Z tego względu Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), której polskim przedstawicielem jest INFARMA, oraz jego członkowie przyjęli Kodeks Przejrzystości, którego celem jest zapewnienie najwyższych standardów etycznych we współpracy przemysłu farmaceutycznego z lekarzami i przedstawicielami innych zawodów medycznych oraz instytucjami ochrony zdrowia. Ma to na celu podniesienie standardów przejrzystej współpracy i zwiększenie zaufania do relacji innowacyjnych firm farmaceutycznych ze środowiskiem medycznym.

ZOBACZ FILM NA TEMAT KODEKSU PRZEJRZYSTOŚCI

 

 

Źródło: INFARMA

Fot.: www.youtube.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ