Partner serwisu
18 listopada 2022

Nowe rozwiązanie dla automatyzacji laboratorium. APD Syntegon do wyznaczania optymalnych parametrów procesowych dla tabletkarek

Kategoria: Aktualności

Po udanym uruchomieniu narzędzia Automated Process Development (APD) dla procesów napełniania kapsułek, firma Syntegon rozszerza tę wiedzę na tabletkarki.

Nowy, automatycznie regulowany podajnik masy tabletkowej i oprogramowanie APD oferują producentom z branży farmaceutycznej kompletny pakiet do wyznaczania idealnych parametrów procesowych dla każdego produktu i łatwe przeniesienie ich do maszyn na produkcji. „Kiedyś analizy manualne zajmowały dni, a nawet tygodnie, teraz narzędzie APD pozwala osiągnąć szybsze i bardziej precyzyjne wyniki przy znacznie mniejszej ilości produktu” – mówi Matthias Mössinger, Senior Market Expert Pharma Solid w firmie Syntegon.

 

Symulacja dokładnych parametrów procesowych

„Tabletki mają dużo większą liczbę parametrów i atrybutów jakościowych w porównaniu z kapsułkami – od kształtu czy średnicy do grubości i twardości, szereg właściwości odgrywa tu ważną rolę” – wyjaśnia Mössinger. „Na początku skupiliśmy się na podawaniu masy tabletkowej i różnych konstrukcjach podajników i później kolejno zajmowaliśmy się pozostałymi”. Nowy system podawania masy został specjalnie dostosowany do tabletkarki TPR 200 prod. Syntegon. System ma możliwość automatycznej regulacji dostosowując się do każdej możliwej konfiguracji mieszadła. Wirniki mają kwadratową i okrągłą stronę, odzwierciedlając wpływ ruchu masy tabletkowej na właściwości tabletek. Ponadto może się zmieniać prędkość i kierunek obrotów oraz nachylenie łopat mieszadła.

 

Szybszy czas wprowadzania na rynek dzięki automatyzacji laboratorium

W trakcie prób z produktem oprogramowanie APD dokonuje oceny i optymalizacji parametrów procesowych w zależności od ich wpływu na krytyczne atrybuty jakościowe. Najważniejszą zaletą jest to, że zarówno przezbrojenie systemu podawania, jak i testy są w pełni zautomatyzowane; interwencja człowieka nie jest już konieczna. Narzędzie APD bazuje na koncepcji Design of Experiments (DoE) i analizuje zależności funkcjonalne pomiędzy właściwościami materiałów, parametrami procesowymi i krytycznymi charakterystykami jakościowymi produktu końcowego. Dzięki temu producenci z branży farmaceutycznej mogą dokładnie symulować sytuację produkcyjną i wyznaczyć niezawodne parametry dzięki jasno określonej bazie danych. To oszczędność czasu, zmniejszenie strat produkcyjnych, zwiększenie jakości produktów i ułatwienie walidacji procesu.

 

 

FOT. 1

Kompaktowa tabletkarka TPR 200 Plus z narzędziem APD opartym na Design of Experiments (DoE) osiąga szybsze i bardziej precyzyjne wyniki przy znacznie mniejszej ilości produktu

 

Optymalizacja w Centrum Klienta OSD

Narzędzie APD nadaje się zarówno do przeprowadzania prób w fazie rozwojowej, jak i do optymalizacji już istniejących procesów. W Centrum Klienta OSD (Doustnych Form Suchych) w Waiblingen firma Syntegon wspólnie z klientami testuje za pomocą automatycznego systemu podawania receptury zarówno ze składnikami aktywnymi, jak i placebo. „Nasi eksperci w oparciu o dziesięciolecia doświadczeń znają wyzwania i wspierają producentów z branży farmaceutycznej w wyznaczaniu optymalnych parametrów procesowych” – mówi Mössinger. „Od wielu lat jesteśmy technologicznym liderem w kapsułkowaniu. Teraz nasze narzędzie APD i system automatycznego podawania masy tabletkowej oferują naszym klientom ustrukturyzowane i szczególnie wydajne rozwiązanie do optymalizacji procesów tabletkowania. Wkrótce kolejne innowacje”.

 

Syntegon Technology jest wiodącym światowym dostawcą technologii przetwarzania i pakowania. Firma z siedzibą w Waiblingen (Niemcy) od ponad 50 lat oferuje kompletne rozwiązania dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Około 6000 pracowników w 30 lokalizacjach w ponad 15 krajach wygenerowało w 2020 roku łączne przychody w wysokości 1,3 miliarda euro.
Portfolio inteligentnych i zrównoważonych technologii obejmuje zarówno pojedyncze maszyny, jak również kompletne linie i systemy. Obszary zastosowania w przemyśle farmaceutycznym to produkcja, przetwarzanie, napełnianie, kontrola i pakowanie płynnych i stałych farmaceutyków (np. ampułko-strzykawek czy kapsułek). W branży spożywczej portfolio obejmuje technologię procesową dla słodyczy, a także rozwiązania opakowaniowe dla żywności suchej (np. batoniki, produkty piekarnicze i kawa), mrożonek i produktów mlecznych.
www.syntegon.com

PP GAL
Przedsiębiorstwo Przedstawicielskie GAL od ponad 30 lat dostarcza dla polskiej farmacji wiodące rozwiązania w zakresie procesu, wytwarzania i pakowania wszelkich form farmaceutycznych, takich jak tabletki, kapsułki, ampułki czy fiolki. Obok technologii firmy Syntegon, znanej wcześniej jako Bosch Packaging Technology, reprezentujemy także producentów urządzeń z pozostałych obszarów zastosowań w procesie wytwarzania, jak m.in. Pester (pakowanie zbiorcze), Rotzinger PharmaPack (napełnianie, blistrowanie i pakowanie), Klenzaids (systemy barierowe), GERTEIS (kompaktorowanie), Muller GmbH (beczki, handling, przechowanie, mycie).
www.galpp.pl

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ