Partner serwisu
05 grudnia 2022

Zostań królową nocy

Kategoria: Kosmetyki

„Perfumy mówią o kobiecie więcej niż jej charakter pisma” mawiał Christian Dior. I chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że miał całkowitą rację! Nie bez powodu wiele kobiet twierdzi, że bez swojego ukochanego zapachu na ciele nie czują się do końca ubrane. Aromaty ulubionych perfum często nas otulają i dopełniają stylizację – są niczym biżuteria, tyle tylko, że ta cieszy oko, a perfumy dopieszczają zmysł węchu.

Zostań królową nocy

Ulubiony zapach jest nieodłącznym elementem naszego wizerunku. Gdy często go używamy, bywa nawet, że ludzie nas z nim kojarzą. Jest on swoistym znakiem rozpoznawczym, czymś unikatowym. Węch i otaczające nas zapachy odgrywają ogromną rolę w tym, jak postrzegamy otaczające nas osoby. Co ciekawe zapachy tworzą również wspomnienia – zapach ciasta, które piekła babcia, szamponu mamy, który czuliśmy zawsze, gdy jako dzieci mocno się do niej przytulaliśmy. Ale nie musimy się zdawać na los – sami możemy otoczyć się zapachem, z którym chcemy, by nas kojarzono – takim, który podkreśla naszą osobowość, styl, to jakie jesteśmy.

Podkreśl swój styl

Własny, niepowtarzalny styl tworzy się na wielu poziomach. Ubiór, dodatki, muzyka, której słuchasz oraz właśnie on - ulubiony zapach. Perfumy to nieodłączna część stylizacji, mogąca zdradzić wiele o człowieku i jego sposobie patrzenia na świat. Powszechnie uważa się, że to, jaki zapach jest naszym ulubionym określa to jacy jesteśmy. Mówi się, że zapachy lekkie o nutach kwiatowych i owocowych najchętniej wybierają kobiety delikatne, romantyczne. Z kolei na piżmowe i korzenne zapachy bardzo często decydują się panie ceniące wartości rodzinne, przyjaźń i szczerość. Perfumy o takim zapachu są zwykle dopełnieniem eleganckiej i wyszukanej stylizacji. Zwykle są odczytywane jako symbol wyjątkowego gustu, fascynującej osobowości i nutki snobizmu.

Naucz się wykorzystywać zapach!

Nie ulega wątpliwości, że węch jest niezwykle ważnym zmysłem, bowiem dzięki niemu jesteśmy w stanie rejestrować zapachy – a świat bez zapachu byłby o wiele uboższy. Zapach ma ogromne znaczenie i towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Na przestrzeni czasu pełnił najróżniejsze funkcje, między innymi wykorzystywany był w obrzędach religijnych. Głównie jednak służyć miał dostarczaniu ludziom pięknych wrażeń estetycznych i zmysłowych. I tu wiele się nie zmieniło. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zapachów, które zmieniać można ze względu na zaistniałe okoliczności – okazję, na którą ich używamy (inne nuty zapachowe sprawdzą się na spotkaniu biznesowym, inne na randce), porę roku, nasz nastrój itd.

Gdyby tego było mało, jeśli świadomie będziemy posługiwać się zapachami możemy bardzo wiele zyskać. Badania psychologów wykazały, że zapachy relaksują, łagodzą stres, pobudzają do działania, pomagają zlikwidować zmęczenie. Są w stanie szybko zmienić nasz nastrój. Taki efekt możemy uzyskać, używając odpowiednich perfum.

Mistrzowie w swym fachu

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Tagi: perfumy
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ