Partner serwisu
19 stycznia 2023

Przeszczep włosów - kiedy, gdzie i czy warto?

Kategoria: Ciekawostki

Bujna czupryna dodaje pewności siebie, jest atrybutem zdrowia i witalności, a często także atrakcyjności w oczach własnych i otoczenia zarówno w ocenie kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego, że jej uzyskanie, często staje się ważnym celem dla wielu pacjentów. To z kolei powoduje, że w klinikach na całym świecie wykonuje się ponad 700 tys. zabiegów chirurgicznej i niechirurgicznej rekonstrukcji owłosienia. W Polsce mamy dostęp do najwyższej klasy specjalistów, którzy w bezpieczny i profesjonalny sposób są w stanie odbudować nasze włosy. Co należy sprawdzić zanim rozpoczniemy poszukiwania eksperta, który zajmie się naszymi włosami lub wykona ich przeszczep?

Przeszczep włosów - kiedy, gdzie i czy warto?

W klinikach medycyny estetycznej mamy do dyspozycji trzy główne metody leczenia - miejscowe, ogólnoustrojowe oraz zabiegi. Przeszczep włosów jest najskuteczniejszą ze wszystkich metod dostępnych na rynku, ponieważ jego skuteczność pozostaje na poziomie 97%. W praktyce oznacza to, że 97% przeszczepionych włosów „zostaje” z pacjentem do końca życia. Wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów są: naturalnie rzadkie włosy, utrata włosów na skutek chorób i stosowania leków, utrata włosów na skutek niedoborów, wypadanie włosów po narażeniu na duży stres, łysienie związane z wiekiem. W Klinice OT.CO zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do przeszczepu przeprowadza się szereg badań, mających na celu ustalenie przyczyny wypadania włosów. Często leczenie przed-zabiegowe wzmacnia późniejsze efekty przeszczepu.

Wizyta u specjalisty to pierwszy krok, który ma na celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego poprzedzonego badaniami, aby określić stopień zmian, postawienie diagnozy, a ostatecznie wdrożenie leczenia, a także nauczenie pacjenta właściwej pielęgnację skóry głowy i włosów.

„Podstawowym badaniem diagnostycznym jest dermatoskopia skóry głowy, nazywana również trichoskopią, która ma na celu między innymi diagnozę i rozpoznanie rodzaju  zmian skórnych. Badanie to wykonuje się dermatoskopem albo wideodermatoskopem – są to wysokiej klasy urządzenia,  które między innymi pozwalają w 10, 20, a nawet 70-krotnym przybliżeniu przyjrzeć się skórze głowy oraz włosom - tłumaczy Katarzyna Osipowicz lekarz medycyny estetycznej, założycielka i właścicielka Kliniki OT.CO. – W każdym przypadku oferujemy profesjonalne wsparcie dostosowane do indywidualnej sytuacji pacjenta – dodaje.

Jeśli okaże się, że przeszczep włosów jest naszym jedynym sposobem na bujne włosy, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są pewne przeciwskazania, które mogą stanąć na drodze do celu jakim są, zdrowe, piękne i gęste włosy uzyskane za pomocą przeszczepu włosów.  Na liście jest z pewnością zaawansowana cukrzyca, problemy z nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym, choroby zapalne skóry, łysienie plackowate, zaburzenia w krzepnięciu krwi, uczulenie na środki znieczulające czy aktywne choroby nowotworowe. Do zabiegu przeszczepu włosów zawsze kwalifikuje lekarz zajmujący się chirurgią odtwórczą włosów, który współpracuje z lekarzami z dziedziny endokrynologii, dermatologii oraz ginekologii. W Klinice OT.CO Pacjenci otrzymują kompleksową diagnostykę, opiekę i leczenie w jednym miejscu. Takie holistyczne podejście gwarantuje bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Dlatego warto rozważyć czy kuszący niższą ceną zabieg w Turcji jest faktycznie dobrym rozwiązaniem.

„Ta pozorna oszczędność może nieść duże ryzyko. Tylko godny zaufania ośrodek i odpowiednio wykwalifikowany personel gwarantują efekty zgodne z oczekiwaniami oraz ewentualną rękojmię - zapewnia Piotr Turkowski, lekarz medycyny estetycznej, założyciel i właściciel Kliniki OT.CO, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a także prestiżowych międzynarodowych ISAPS i ISHRS.

Z uwagi na inwazyjność i stopień skomplikowania zabiegu należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak bezpieczeństwo, kwalifikacje i uprawnienia osoby wykonującej zabieg, a także możliwie szybki kontakt ze specjalistą w razie wystąpienia powikłań, które mogą pojawić się kilka, a nawet kilkanaście dni po przeszczepie. Tak złożona procedura medyczna powinna być wykonana zgodnie z najwyższymi standardami, w miejscu posiadającym wszelkie konieczne certyfikaty i rekomendacje, w kraju należącym do Unii Europejskiej. To bardzo ważne w przypadku ewentualnej konieczności dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. Cieszące się obecnie niezwykłą popularnością przeszczepy włosów w Turcji, pomimo swej atrakcyjnej ceny, takich gwarancji nie dają. Warto pamiętać, że w około 10 tys. miejsc w Stambule przeszczepy włosów wykonują osoby bez uprawnień. Dlatego tak kluczowe jest sprawdzenie miejsca, do którego się udajemy.

Metoda FUE, stosowana w klinice OT.CO, pozwala przeprowadzić zabieg bez szwów i blizn, podczas kilkugodzinnego pobytu pacjenta w szpitalu. Jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą uniknąć widocznej blizny w miejscu pobrania mieszków. Lekarze Kliniki OT.CO w samym 2022 roku przeprowadzili około 265 zabiegów transplantacji włosów, co świadczy o tym jak chętnie pacjenci chętnie wybierają tę Klinikę, aby przeszczepić włosy. W trakcie samego zabiegu nad bezpieczeństwem pacjenta oraz prawidłowością przebiegu zabiegu, oprócz lekarza wykonującego zabieg, czuwa także anestezjolog, pielęgniarki oraz wykwalifikowana asysta, co razem daje nawet do 10 osób ekspertów. Przeczep włosów jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu i może go odbyć w komfortowych warunkach. Priorytetem lekarza Kliniki OT.CO jest odwzorowanie linii włosów oraz odpowiednie nadanie kierunku wzrostu włosów, zgodnie z naturalną fryzurą. Na efekty przeszczepu trzeba poczekać i uzbroić się w cierpliwość. Osiągnięcie pożądanej bujności czupryny zajmuje kilka miesięcy, a nawet rok, ponieważ nowe włosy muszą rozpocząć swój cykl życia w nowym miejscu. Jeśli chodzi o dalsze kroki po zabiegu, to każdy pacjent wychodzi z Kliniki OT.CO ze szczegółową instrukcją postępowania po zabiegu wraz z polecaną suplementacją, listą kosmetyków oraz instrukcją jak dbać o higienę skóry głowy po przeszczepie. U mężczyzn rezultaty widoczne są znacznie szybciej niż u kobiet ze względu na różnice w docelowej długości, jednak różnice „przed” i „po” bywają naprawdę spektakularne. Tak odbudowane włosy z pewnością dodają nam pewności siebie i poprawiają komfort życia.

Po jeszcze więcej informacji na temat trychologii oraz przeszczepu włosów zapraszamy na stronę Kliniki:

https://klinikaotco.pl/oferta/trycholog-warszawa/

https://klinikaotco.pl/dzial/diagnostyka-i-terapia-lysienia/transplantacja-wlosow/

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ