Partner serwisu
20 marca 2023

Galderma wystartowała z edukacyjną kampanią „Nie wiem. Nie jestem lekarzem”

Kategoria: Aktualności

Galderma producent innowacyjnych produktów dermatologicznych do pielęgnacji, estetyki i leczenia schorzeń skóry ruszył z kampanią „Nie wiem. Nie jestem lekarzem”, mającej na celu edukację pacjentów z trądzikiem i problemami z cerą. W kampanię zaangażowali się Red Lipstick Monster, Kinga Sawczuk oraz Damian Tkaczuk.

Szacuje się, że aż 85% osób w wieku od 12 do 24 lat cierpi na problemy z cerą lub zmaga się z objawami trądziku, co często ma negatywny wpływ na jakość ich życia i samoocenę. Niestety w dobie powszechnej cyfryzacji coraz częściej szukamy w Internecie cudownych sposobów i próbujemy leczyć się na własną rękę. Diagnoza z Google, pytania o porady kosmetologów czy influencerów nie są jednak sposobem na rozwiązanie problemu i mogą doprowadzić do poważnych, czy nieodwracalnych zmian na skórze. Pierwszym krokiem każdej osoby zmagającej się z trądzikiem powinna być wizyta u dermatologa, bo tylko lekarz jest w stanie zapewnić trafną diagnozę, a następnie dobrać skuteczną terapię. Kampania Galdermy „Nie wiem. Nie jestem lekarzem” ma na celu edukację na temat leczenia i skierowana jest do wszystkich osób, które zmagają się z problemem trądziku.

– W dzisiejszym szumie informacyjnym i ilości bodźców, jakie dochodzą do nas z wszelkich mediów i platform społecznościowych, często zaciera się granica pomiędzy rzetelnymi źródłami wiedzy, a fake newsami, pomiędzy „ekspertami” a prawdziwymi autorytetami w danej dziedzinie – mówi Dawid Kaźmierczak Co – Founder & Chief Content Officer w Polot. –  Dlatego celem kampanii „Nie wiem. Nie jestem lekarzem” jest skierowanie uwagi odbiorców z osób cieszących się sporą popularnością w Internecie na autorytety w dziedzinie leczenia trądziku, na lekarzy dermatologów – dodaje.

W kampanię zaangażowali się Red Lipstick Monster, Kinga Sawczuk oraz Damian Tkaczuk. Główną osią kampanii są filmy z udziałem trójki influencerów oraz kreacje kierujące do strony www.conatradzik.pl. Prowadzone obecnie działania to pierwsza odsłona kampanii, która potrwa do grudnia 2023.

Za koncept kreatywny odpowiada agencja Przestrzeń we współpracy z Dawidem Kaźmierczakiem Chief Content Officer Polot. Strategia kampanii, w tym mediowa, powstała we współpracy z agencją mediową Rozgłos, za wdrożenie działań odpowiada Dentsu. Spoty zostały wyprodukowane przez Shootme, reżyserem spotów jest Tomasz Misiukiewicz.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ