Partner serwisu
29 marca 2023

Polska bezpieczna lekowo. Rozpoczęła się XIV Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna

Kategoria: XIV Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Efektywność i Optymalizacja

Ponad 170 uczestników bierze udział w Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej, która odbywa się 29-30 marca w Hotelu Boss w Warszawie. Honorowym Gospodarzem wydarzenia została firma Adamed Pharma.

Polska bezpieczna lekowo. Rozpoczęła się XIV Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna

Czas na sztuczną inteligencję

– Postanowiłem ChatGTP zadać pytania, które zostały zawarte w programie tegorocznej Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej – powiedział Matuesz Grzeszczuk, dyrektor operacyjny BMP podczas otwarcia konferencji. Odpowiedzi, których udzieliła sztuczna inteligencja, były bardzo ciekawe. Nie z każdym sobie poradziła, często odsyłała do specjalistów – dodał, zapraszając na wystąpienia ekspertów z branży podczas najbliższych 2 dni konferencji.

Przedstawiciel BMP przedstawił wydarzenie w liczbach:

  • 5 PANELII TEMATYCZYNYCH
  • 29 PREZENTACJI
  • WYCIECZKA TECHNICZNA – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych Polfy Tarchomin
  • 170 UCZESTNIKÓW
  • 30 ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE
  • 42 FIRMY DOSTARCZAJĄCE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

– Skuteczne leczenie to połączenie wielu elementów, każdy z nich jest ważny. Już dzisiaj i w przyszłości znaczenia nabiorą wyzwania środowiskowe. Trzeba zwrócić uwagę na zmianę modeli biznesowych. Najbardziej optymalną formą produkcji może stać się produkcja wspólna. To idealistyczne, ale dla środowiska może to kiedyś być koniecznością. W najbliższej przyszłości połączenie potrzeb pacjenta i środowska będzie kluczowe – powiedział Maciej Adamkiewicz, współwłaściciel, członek RN Adamed Pharma, Honorowego Gospodarza konferencji.

Co w 2024 r.?

Na konferencję w 2024 r. zaprosiła uczestników Agnieszka Filipiak, kierownik ds. marketingu, Phytopharm Klęka, firmy, która w 2024 r. będzie obchodziła 75-lecie.

Bezpieczeństwo lekowe

O tym, czy Polska jako kraj jest bezpieczna lekowo, znaczeniu produkcji krajowej w obecnej sytuacji geopolitycznej oraz jej rozwoju z Grzegorzem Rychwalskim, wiceprezesem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmacetuycznego, rozmawiała Aldona Senczkowska-Soroka, redaktor Przemysłu Farmaceutycznego.

Na koniec... plac budowy

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wycieczce na teren budowy Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych Polfy Tarchomin, partnera konferencji. Polfa Tarchomin obchodzi w tym roku 200-lecie działalności, o czym 30 czerwca podczas wykładu specjalnego opowie Katarzyna Mitrovic.

 

***

XIV Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna.Optymalizacja i Efektywność odbywa się 29-30 marca w Warszawie, w Hotelu Boss. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. – wydawca czasopisma "Przemysł Farmaceutyczny" i portalu www.kierunekFARMACJA.pl

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ