Partner serwisu

Krok w kierunku zrównoważonego rozwoju laboratorium

Kategoria: Aktualności

Fakt, że firmy i instytucje zmierzają w kierunku zrównoważonych procesów, stanowi coraz bardziej złożone wyzwanie dla laboratoriów farmaceutycznych. Utrzymanie produktywności często oznacza zwiększone zużycie materiałów: zarówno odczynników, jak i tworzyw sztucznych jednorazowego użytku. Rozwiązania METTLER TOLEDO, zwiększające dokładność i odtwarzalność wyników oraz utrzymujące wysoką jakość przy mniejszych próbkach, mogą wspomóc wysiłki w zakresie oszczędzania zasobów, przybliżając miejsce pracy do ekologicznych standardów.

                                                                                                                  Drobne błędy w ważeniu spowodowane przeciągami, ładunkami elektrostatycznymi lub złym ruchem dłoni mogą wywołać efekt domina w całej analizie. Znalezienie wagi z funkcjami, które odpowiadają potrzebom miejsca pracy i Twoim (osłony przeciwwiatrowe, SmartPan™, moduły jonizujące, oprogramowanie do rejestracji danych lub drukarka) może poprawić jakość danych, ograniczając liczbę poprawek, a także obniżając koszty utylizacji odpadów. Co ważne, właściwa waga umożliwia również ważenie bezpośrednio do pojemnika docelowego, zmniejszając zużycie plastiku lub papieru i poprawiając wyniki.

www.mt.com/Lab-Automation

Zmniejszone zużycie odczynników, dokładność dzięki automatyzacji

W najbardziej wrażliwych zastosowaniach dozowaniem substancji stałych i cieczy może zająć się zautomatyzowany system, taki jak automatyczna waga XPR firmy METTLER TOLEDO. Możliwość dostosowania do różnych pojemników pozwala na przygotowanie dokładnie takiej ilości próbki lub wzorca, jaka jest potrzebna, bez powstawania nadmiaru. Oszczędzając czas i koszty oraz zapewniając precyzyjne wyniki, urządzenie to daje pewność, że twoja procedura SOP jest drobiazgowo przestrzegana za każdym razem.
Automatyzacja jest oczywistością w środowiskach o wysokiej wydajności, ale nie musi oznaczać stosowania wielopróbkowego urządzania automatycznego. Automatyczne aparaty do miareczkowania, wagosuszarki halogenowe, e-pipety, cyfrowe gęstościomierze i refraktometry – wszystkie one obsługują procedury SPO, umożliwiając spójne i szybkie wykonywanie metod z próbki na próbkę. Zwiększając powtarzalność i zmniejszając liczbę powtórzeń, stanowią kompaktowe, ale znaczące rozwiązanie w zakresie ograniczania zużycia. 
 

Spełnienie wymagań dotyczących integralności danych dla systemów wody farmaceutycznej

Celem schematu ALCOA+ jest zapewnienie, że dane z urządzeń wykorzystywanych w produkcji leków będą kompletne i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Narzędzie RecordLOC, które stoi na straży integralności danych, pomaga w utrzymaniu zgodności instalacji wodnych z najnowszymi standardami dokumentacji elektronicznej.

Zmieniające się wymagania dotyczące integralności danych

Co kilka lat organy regulacyjne publikują, interpretują i udoskonalają swoje wytyczne dotyczące integralności danych. Od momentu wprowadzenia normy 21 CFR, część 11 w 1997 r. zasady integralności danych były cyklicznie aktualizowane. Na przykład podczas gdy wiele firm farmaceutycznych wdrażało schemat ALCOA (Attributable, Legible, Contemporaneous, Original), Accurate, czyli możliwe do przypisania, przejrzyste, aktualne, oryginalne, dokładne), Światowa Organizacja Zdrowia i inne organy regulacyjne zaproponowały dalsze ulepszenia i utworzyły schemat ALCOA+, w którym wprowadzono cztery nowe kategorie: Complete, Consistent, Enduring, Available, czyli pełne, spójne, trwałe i dostępne. Zespoły ds. kontroli jakości mają za zadanie nadążać za tymi zmieniającymi się schematami i wdrażać je w wielu różnych systemach. 
Jak zachować integralność danych? Aby spełnić wymagania ALCOA+ dotyczące wody farmaceutycznej, firma METTLER TOLEDO Thornton opracowała pakiet integralności danych RecordLOC™. RecordLOC to dwuczęściowy system składający się z oprogramowania komputerowego oraz dwukanałowego i wieloparametrowego przetwornika METTLER TOLEDO M800 zgodnego z normą 21 CFR część 11. System można skonfigurować z dowolną kombinacją dwóch czujników TOC, przewodności i/lub ozonu firmy METTLER TOLEDO.
 

Łatwy sposób na zgodność z ALCOA+

Pakiet integralności danych RecordLOC pomaga wyeliminować dokumentację papierową dotyczącą systemów wodnych. Oferuje łatwy w użyciu, gotowy do audytu system, który pomaga zakładom uzyskać zgodność z ALCOA+ i spełniać najnowsze przepisy w zakresie dokumentacji elektronicznej i raportowania.

www.mt.com/RecordLOC

 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. Mettler Toledo
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ