Partner serwisu
16 września 2015

Tadeusz Pietrasz

Kategoria: XI Międzynarodowa Konferencja Przemysł Farmaceutyczny

Prezes zarządu ICN Polfy Rzeszów S.A.

Tadeusz Pietrasz

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej związany z produkcją leków od ponad 30 lat. Wybitny specjalista w zakresie farmaceutycznych procesów technologicznych, produkcyjnych oraz zarządzania. Pod jego kierownictwem sfinalizowano budowę w Rzeszowie niezwykle nowoczesnego obiektu spełniającego międzynarodowe standardy produkcji leków GMP.

Z sukcesem przeprowadził rzeszowską wytwórnię leków przez proces prywatyzacji. Obecnie ICN Polfa Rzeszów S.A., która należy do korporacji Valeant, specjalizuje się w produkcji leków dla ludzi, oferując produkty lecznicze dostępne w bardzo wielu formach. Leki te stosowane są między innymi w leczeniu chorób kardiologicznych, psychiatrycznych, urologicznych, zakażeniach, alergiach i innych. Ponad pół mld opakowań leków i suplementów wytwarzanych rocznie w Rzeszowie trafia na rynek polski, do krajów europejskich, a także do Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Brazylii oraz na Bliski Wschód. 

Strategia działania zarządu ICN Polfa Rzeszów S.A, którym kieruje, opiera się na zasadzie zrównoważonego rozwoju w oparciu o czynniki ekonomiczne, ale także społeczne i ekologiczne. Tadeusz Pietrasz odpowiada przed kierownictwem korporacji także za procesy biznesowe w innych polskich firmach należących do Valeant Pharmaceuticals International, tj. Emo-Farm Sp. z o.o., PF Jelfa S.A. oraz Valeant sp. z o.o. sp.j.

Fot. ICN Polfa Rzeszów S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ