Partner serwisu
18 października 2017

XIII Jesienne Sympozjum rozpoczęte

Kategoria: XIII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Dzisiaj w hotelu Windsor, w Jachrance rozpoczęło się XIII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego.

XIII Jesienne Sympozjum rozpoczęte

Jest mi niezmiernie miło otworzyć, po raz trzynasty, jesienne sympozjum przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Ta impreza od początku związana jest z honorowymi gospodarzami. Z nimi wspólnie chcemy przedstawić trendy i kierunki rozwoju na kolejne lata - powiedział Adam Grzeszczuk, prezes firmy BMP, który rozpoczął sympozjum.

Jako pierwszy z gości głos zabrał Colm Murphy, dyrektor wytwórni ANPHARM grupa Servier, który przedstawił szanse i zagrożenia dla polskiego sektora farmaceutycznego. Wydatki na produkty z tej branży w Polsce są najniższe w Unii Europejskiej, a szansą dla firm z naszego kraju jest zwiększenie eksportu poza Wspólnotę - obecnie 79,3 procent partnerów biznesowych znajduje się w Unii Europejskiej. Poruszony też został temat Przemysłu 4.0 i wiążącymi się z nim możliwościami dla farmaceutyki.

Następny wykład - "Kosmetyki - wizytówka eksportowa Polski" - przedstawiła Renata Dutkiewicz, dyrektor do spraw sektora spożywczego i FMCG Banku Zachodniego WBK. Opowiedziała o wielkości branży, w której obecnie funkcjonuje 400 firm, zatrudniających blisko 23 tysiące ludzi. Przedstawiła również perspektywy i podział rynku krajowego. Największy udział w nim mają obecnie kosmetyki do pielęgnacji włosów (19%), skóry (17%) i perfumy (13%). Prognoza wzrostu dla polskiego rynku kosmetyków wynosi około 4-5 procent rocznie. Ważne jest też to, że polskie kosmetyki poza granicami kraju są postrzegane jako naturalne, bez dodatków.

W XIII Jesiennym Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego bierze udział prawie 280 uczestników, którzy będą mogli wysłuchać blisko 60 referatów i odwiedzić 40 stoisk firm. Organizatorem konferencji jest firma BMP. Rolę Honorowych Gospodarzy pełnią ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne S.A. i Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ