Partner serwisu
09 listopada 2017

Nowoczesny, czyli też atrakcyjny dla pracownika

Kategoria: XIII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

- Polskie zakłady farmaceutyczne i kosmetyczne naprawdę nie mają się czego wstydzić. Są bez wątpienia na światowym poziomie pod względem rozwoju technologicznego - mówi Krzysztof Góra, konsultant branży farmaceutycznej.

Nowoczesny, czyli też atrakcyjny dla pracownika

Większość uczestników debaty (ponad 60%), która odbyła się w trakcie XIII Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego uznało, że polskie zakłady są nowoczesne. Z tezą zgadza się konsultant branży farmaceutycznej, Krzysztof Góra z Cogno Medical Sp. z o.o.

Polskie zakłady farmaceutyczne i kosmetyczne naprawdę nie mają się czego wstydzić - są bez wątpienia na światowym poziomie pod względem rozwoju technologicznego. Znajdujące się w nich maszyny są zazwyczaj stosunkowo nowe, a produkcja opiera się często na innowacyjnych technologiach - chwali.

Nowoczesność to jednak nie tylko maszyny i technologie. Ważny jest też człowiek.

Nowoczesny oznacza dla mnie również "przystosowany, by stać się atrakcyjnym miejscem pracy dla nowego pokolenia pracowników". Mam tu na myśli tzw. Millenialsów, czyli osoby urodzone w drugiej połowie lat 80, i w latach 90. Rynek pracy ulega zmianom ze względu na trendy demograficzne: w 2020 r. pokolenie Millenialsów będzie stanowić 50% światowej siły roboczej - podkreśla  Krzysztof Góra.

Nowoczesny zakład pracy powinien odpowiadać na potrzeby młodych pracowników i być gotowym na stawienie czoła specyficznym oczekiwaniom, jakie mają oni wobec swojego pracodawcy i np. perspektyw rozwoju zawodowego. Wobec rekordowo niskiego bezrobocia kapitał ludzki w coraz większym stopniu będzie decydował o sukcesie lub porażce firmy. Tylko nowoczesne, otwarte na zmiany przedsiębiorstwo jest w stanie przyciągnąć młodych, wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy swoimi nowatorskimi pomysłami przyczynią się do rozwoju firmy - uważa konsultant.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ