Partner serwisu
19 października 2021

Jesienne sympozjum w Łodzi – wyzwania i kierunki rozwoju farmacji i branży kosmetycznej

Kategoria: XVII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

– Na początku 2020 rok świat stanął nad przepaścią. Pojawiła się pandemia na niespotykaną w ostatnich czasach skalę. Politycy i decydenci zamarli z przerażenia. Oczy całego świata zwróciły się w stronę nauki – tak swoją prezentację zaczął Adam Grzeszczuk, prezes zarządu firmy BMP, organizatora Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. Podczas otwarcia konferencji mówił m.in. o roli przemysłu farmaceutycznego i nauki w opracowaniu rozwiązania – szczepionki i leku.

Jesienne sympozjum w Łodzi – wyzwania i kierunki rozwoju farmacji i branży kosmetycznej

19 października 2021 r., po długiej przerwie, przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego mogli spotkać się osobiście w Hotelu Andel’s w Łodzi, na tradycyjnej konferencji BMP, której tegorocznymi Honorowymi Gospodarzami są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA Oddział Medana w Sieradzu oraz Elfa Pharm Sp. z o.o.

Podczas otwarcia, z ramienia Elfa Pharm Sp. z o.o. głos zabrała Elena Mishyna, CEO Elfa Europe, ELFA GROUP. Mówiła m.in., że pandemia, kryzys i walka z tymi zjawiskami daje możliwość do zmian i rozwoju. – I tę szansę trzeba wykorzystać. Polska jest jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku kosmetycznym i warto tę pozycję nadal budować – zaznaczyła.

Z ramienia Grupy Polpharma głos zabrał Thomas Nothegger, Dyrektor Operacji Przemysłowych Grupy Polpharma, Polpharma Group. – Bardzo się cieszę, że widzę państwa na żywo. Od lat buduję relacje z polską farmacją i jestem szczęśliwy, że dziś mogę być wśród liderów tej branży w Polsce. Uważam bowiem, że zachodnie spółki mogą wiele nauczyć się od polskich – mówił Thomas Nothegger. – Wciąż – mimo przekształceń – wiele wyzwań przed nami. Nasz przemysł jest w procesie zmian, w tym związanych z digitalizacją. Ta konferencja to dobre miejsce, by o nich porozmawiać, wymienić się informacjami o strategiach i naszych doświadczeniach – dodał.


Sławomir Adamiak, Dyr. Oper. Przemysłowych Oddziału Polpharma-Medana, przywitał gości sympozjum oraz zaprosił na wycieczkę techniczną do najnowszego wydziału sieradzkiej wytwórni płynnych niesterylnych form leków. – Chciałoby się powiedzieć: nareszcie możemy się spotkać. Wyzwanie, jakie życie postawiło przed nami, pandemia, to swoisty egzamin, który zdaliśmy pozytywnie. Zaleźliśmy wiele rozwiązań. Wprowadziliśmy liczne innowacje w naszych firmach. Wciąż poszukujemy kierunków rozwoju i nie chcemy przestawać – mówił S. Adamiak, który równocześnie już dziś zaprosił na Jesienne Sympozjum 2022, która odbędzie się w okolicach Starogardu Gdańskiego.

 

XVII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego odbywa się 19-20.10.2021 r. w Łodzi. Honorowymi Gospodarzami konferencji są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA Oddział Medana w Sieradzu oraz Elfa Pharm Sp. z o.o. Organizatorem spotkania jest BMP Sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ