Partner serwisu
15 lutego 2022

Paweł Komender

Kategoria: XIII Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Efektywność i Optymalizacja

Dr Paweł Komender podczas Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej opowie o LyoPro – nowym systemie walidacji i monitoringu liofilizacji firmy Ellab A/S.

Dr Paweł Komender doktorat z zakresu genetyki uzyskał na Uniwersytecie Hohenheim koło Stuttgartu w Niemczech. Po zakończeniu pracy naukowej w Instytucie Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN założył własną firmę „Komender Technologies“, którą prowadzi od 30 lat. Firma specjalizuje się w kontroli jakości, w szczególności procesów termicznych.

Od 20 lat jest przedstawicielem firmy Ellab w Polsce, oferującej sprzęt do monitoringu, walidacji i kwalifikacji procesów m.in. w przemyśle farmaceutycznym. W ramach swojej działalności prowadzi doradztwo i dostarcza sprzęt oraz oprogramowanie do walidacji
i monitoringu wiodącym firmom przemysłu farmaceutycznego w Polsce w zakresie procesów sterylizacji parowej, sterylizacji EtO, depyrogenizacji, liofilizacji, mrożenia i chłodzenia. Współpracuje m.in. z takimi firmami, jak Polpharma, Polpharma Biologics, Polfa Warszawa, Jelfa, Fresenius. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zakresie technicznych i praktycznych aspektów walidacji i kwalifikacji procesów w przemyśle farmaceutycznym.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ