Partner serwisu
29 marca 2022

Prezes PZPPF: Temat najważniejszy to bezpieczeństwo lekowe

Kategoria: XIII Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Efektywność i Optymalizacja

– Świat uczy nas dzisiaj bardzo wiele. Kilka lat temu temat bezpieczeństwa lekowego dopiero raczkował, żyliśmy w czasie globalnej dostępności, towary można było kupić wszędzie, po konkurencyjnej cenie. Obecnie wiemy, że leków będziemy potrzebować więcej – musimy zapewnić dostępność do nich zarówno Polakom, jak i uchodźcom z Ukrainy – mówi Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego – Krajowi Producenci Leków.

Prezes PZPPF: Temat najważniejszy to bezpieczeństwo lekowe

Krzysztof Kopeć, który wziął udział w kolejnej edycji Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej, mówił także o zorganizowanej przez PZPPF akcji pomocy dla Ukrainy. – Z udziałem polskich firm farmaceutycznych udało nam się zebrać 1 mln opakowań leków i dostarczyć je najbardziej potrzebującym. To była odpowiedź na konkretny apel – wyjaśnił.

– Bezpieczeństwo lekowe to państwo, ale i wasze firmy – podkreślał K. Kopeć, zwracając się do producentów leków. – To nie puste hasło – myślę, że dzisiaj wiemy to już na pewno. Produkcja leków jest obecnie szczególnie ważna dla Europy – nikt nie ma tutaj wątpliwości. Europa w końcu się budzi i chce tworzyć własne rozwiązania, usprawnienia. Wszystko przed nami – dodał K. Kopeć.

Prezes PZPPF zwrócił także uwagę na problem API, od produkowania których odchodziło się w krajach UE w ubiegłych latach. Pandemia pokazała natomiast, jak ważny i wrażliwy to obszar. Zadaniem przemysłu farmaceutycznego jest przywrócenie kluczowych substancji na terenie kontynentu – konkludował K. Kopeć.

***

XIII Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna.Optymalizacja i Efektywność odbywa się 29-30 marca w Jachrance, w hotelu Windsor. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. – wydawca czasopisma "Przemysł Farmaceutyczny" i portalu www.kierunekFARMACJA.pl

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ