Partner serwisu
30 marca 2023

200 lat Polfy Tarchomin

Kategoria: XIV Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Efektywność i Optymalizacja

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa, partner branżowy XIV Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej,  obchodzą w tym roku 200-lecie działalności. Pamiątkową statuetkę z rąk Przemysława Płonki, redaktora naczelnego BMP, odebrała Katarzyna Mitrovič z Polfy Tarchomin.

200 lat Polfy Tarchomin

Polfa Tarchomin jest jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Działa na rynku od 1823 roku.

Obecnie zatrudnia niemal 900 osób, które pracują w fabryce w Warszawie. Większościowym właścicielem jest Skarb Państwa (93,22% akcji). Zakład posiada 30 linii produkcyjnych, wytwarza 50 produktów w ponad 120 różnych formach.

Polfa Tarchomin produkuje leki w czterech podstawowych klasach terapeutycznych:

  • Antybiotyki i leki przeciwgruźlicze,
  • Insuliny ludzkie,
  • Leki psychotropowe,
  • Leki dermatologiczne.

Zakład specjalizuje się w produkcji leków na receptę (Rx), które są głównie używane w szpitalach. Polfa Tarchomin jest jednym z najważniejszych producentów iniekcyjnych antybiotyków, jej udział w rynku szpitalnym wynosi 48% (grupa relewantna, dane IMS, 2019 r.)

Polfa Tarchomin produkuje również Aktywną Substancję Farmaceutyczną (API). Obecnie zakład posiada certyfikaty GMP dla produkcji Biosyntetycznej wysokooczyszczonej insuliny ludzkiej.

 

***

XIV Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna.Optymalizacja i Efektywność odbywa się 29-30 marca w Warszawie, w Hotelu Boss. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. – wydawca czasopisma "Przemysł Farmaceutyczny" i portalu www.kierunekFARMACJA.pl

źródło: Polfa Tarchomin
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ