ZAPOWIEDŹ: XIX Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej
Blue Deal i szansa dla branży na realizację zadań z zakresu gospodarki wodnej, efektywne wykorzystanie zasobów wodnych, redukcja i zagdospodarowanie odpadów, nowe rozwiązania na miarę oczyszczalni przyszłości to tylko niektóre tematy XIX Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej (15-17 października br., Jastrzębia Góra).

Zmiany klimatu w coraz bardziej odczuwalny sposób wpływają na dostępność i jakość zasobów wodnych. Jaką rolę wobec tych wyzwań odegra przemysł chemiczny, spożywczy i energetyka? W jaki sposób może – i powinien – odpowiedzieć na nie w sposób odpowiedzialny, innowacyjny i zrównoważony – o tym porozmawiamy w Jastrzębiej Górze podczas Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej.
W programie m.in.:
- PANELE:
– GOSPODARKA WODNO-ŚCIEKOWA W NOWYM KLIMACIE
– WODA – ZASÓB STRATEGICZNY. SKĄD WZIĄĆ I JAK EFEKTYWNIE NIĄ GOSPODAROWAĆ?
– ZMIENIAMY KLIMAT – OD OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW PO ODZYSK WODY
– ODPADY POD KONTROLĄ, KLIMAT POD OCHRONĄ. GOSPODARKA ODPADAMI OD A DO Z
– TWORZYMY ENERGETYCZNY KLIMAT – EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I OPTYMALIZACJE
W OCZYSZCZALNI
– OCZYSZCZAMY MĄDRZE. INFRASTRUKTURA WODNA NA MIARĘ PRZEMYSŁU PRZYSZŁOŚCI
- DEBATA: ZASOBY WODNE A PRZEMYSŁ I OCZEKIWANIA SPOŁECZNE W POLSCE
- WYCIECZKI TECHNICZNE do zakładów Honorowych Gospodarzy
- WARSZTATY / AKADEMIA BMP
- WYSTAWA STOISK
***
Organizatorem XIX Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbędzie się 15-17 października 2025 r. w Jastrzębiej Górze jest firma BMP, wydawca m.in. czasopism "Kierunek Chemia", „Kierunek Energetyka” i „Kierunek Spożywczy” oraz portali: kierunekCHEMIA.pl, kierunekENERGETYKA.pl, kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzami Honorowymi wydarzenia zostali: Rafineria Gdańska Sp. z o.o. oraz Brodnickie Zakłady Żelatyny Sp. z o.o.
Komentarze