Partner serwisu

Pracownicy Tevy honorowo oddają krew

Kategoria: Z życia branży

​W ciągu roku w Polsce dokonuje się około miliona transfuzji. Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach. Jest to bezcenny lek, którego mimo wielu prób i postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Pracownicy Teva Operations Poland od ponad 10 lat oddają honorowo krew podczas organizowanych w firmie akcjach krwiodawstwa. ​

Pracownicy Tevy honorowo oddają krew

10 lat krwiodawstwa w Teva Operations Poland, to:

  • blisko 700 litrów oddanej krwi,
  • pomoc w ratowaniu życia i zdrowia ponad 4500 Pacjentów,
  • dar przekazany przez ponad 500 osób – pracowników firmy, ich rodziny i przyjaciół oraz mieszkańców Krakowa,
  •  wsparcie finansowe ze strony firmy dla akcji w wysokości blisko 100 000 złotych.

 
Przetaczana podczas transfuzji krew lub podawana w postaci przetworzonych preparatów ratuje życie i zdrowie. Pomaga w powrocie do zdrowia ofiarom wypadków, ale także pacjentom cierpiącym na szereg poważnych chorób.

- Celem pracowników Teva jest umożliwienie ludziom na całym świecie lepszego życia przez zapewnienie im dostępu do leków wysokiej jakości, po przystępnych cenach. Mamy jednak świadomość, że nie jesteśmy jeszcze w stanie wyprodukować takich preparatów jak krew czy szpik kostny. Stąd tak ważna jest ludzka solidarność i wzajemna pomoc. Dlatego  serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy chcą dzielić się tym bezcennym lekiem, jakim jest krew ratująca życie - mówi Dorota Szopińska-Wójcik, Prezes Teva Operations Poland.

źródło: Teva

fot.: freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ