Partner serwisu

Podpisano umowę na budowę nowej fabryki Polfy Warszawa

Kategoria: Z życia branży

22 czerwca została podpisana umowa z firmą Karmar na realizację prac budowlanych dla nowej fabryki Polfy Warszawa w Duchnicach k. Warszawy. Zakres umowy obejmuje wykonanie prac konstrukcyjnych oraz zagospodarowanie terenu.

Podpisano umowę na budowę nowej fabryki Polfy Warszawa

W ramach inwestycji na działce o powierzchni 5,3 ha wybudowane zostaną budynki produkcyjne, magazynowe, laboratorium kontroli jakości wraz z zapleczem technicznym i administracyjnym. Powierzchnia użytkowa nowej fabryki wyniesie 28 tys. m2. Zakończenie budowy przewidywane jest na I kwartał 2017 roku, po czym nastąpi ważna faza kwalifikacji obiektu, walidacji systemów oraz transfery procesów technologicznych.

W rezultacie powstanie  jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów do produkcji leków iniekcyjnych oraz kropli. Realizacja tej inwestycji pozwoli Polfie Warszawa osiągnąć najwyższy światowy poziom w zakresie produkcji sterylnej, umożliwi wdrażanie innowacyjnych technologii oraz unikalnych produktów.

Inwestycja w zakresie budowy Nowego Centrum Produkcyjno-Logistycznego jest realizowana przez Polfę Warszawa poprzez spółkę celową ZFP Inwestycje Sp. z o.o.

Źródło i fot.: materiały prasowe Polpharma

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ