Partner serwisu
17 sierpnia 2015

Nowa insulina bazalna Lantus® XR dopuszczona do leczenia cukrzycy w Japonii

Kategoria: Ciekawostki

Sanofi poinformowała o przyznaniu przez japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej (MHLW) pozwolenia na dopuszczenie do obrotu insuliny glargine (pochodzenia rDNA) podawanej we wstrzyknięciach, 300 jednostek/ml, będącej insuliną bazalną następnej generacji, przeznaczoną do leczenia cukrzycy typu 1 i 2 u pacjentów wymagających terapii insuliną.

Nowa insulina bazalna Lantus® XR dopuszczona do leczenia cukrzycy w Japonii

- U pacjentów wymagających leczenia insuliną bazalną, Lantus XR może zmniejszać ryzyko wystąpienia epizodów hipoglikemii w fazie początkowej, w której zwykle następuje dostosowanie dawki oraz w okresie leczenia podtrzymującego” – mówi profesor Masato Odawara z Uniwersytetu Medycznego w Tokio. - Dane uzyskane w Japonii wskazują, że pacjenci przyjmujący Lantus XR doświadczyli mniej epizodów hipoglikemii w nocy i nie zaobserwowali zwiększenia częstości epizodów hipoglikemii w ciągu dnia. Uzyskane wyniki kontroli glikemii były porównywalne z wynikami otrzymanymi dla Lantus® i są zgodne z wynikami globalnego programu EDITION prowadzonego na pacjentach z cukrzycą typu 2.

Według MHLW w Japonii żyje obecnie ok. 9,5 mln osób chorujących na cukrzycę1.

- W ciągu zaledwie czterech miesięcy insulina bazalna nowej generacji wyprodukowana przez Sanofi uzyskała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu od trzech głównych urzędów regulacyjnych – powiedział Pierre Chancel, Senior Vice President, Head of Global Diabetes, Sanofi. - Uzyskanie pierwszego pozwolenia na kontynencie azjatyckim dało nowy impuls działaniom, mającym na celu wprowadzenie produktu na rynek, a także umożliwiło nasze zaangażowanie w walkę z cukrzycą na całym świecie.

MHLW oparło swoją decyzję o wyniki programu badań fazy III EDITION,2-7 kompleksowej serii badań oceniających skuteczność i bezpieczeństwo Toujeo/Lantus XR w porównaniu do Lantus u ponad 3600 dorosłych pacjentów z niekontrolowaną cukrzycą typu 1 lub 2. Program EDITION wykazał lepszy profil skuteczności i bezpieczeństwa Toujeo/Lantus XR uwzględnił wyniki badań EDITION JP 1 i JP 2,6, 7 obejmujących ponad 450 pacjentów z cukrzycą typu 1 lub 2 z Japonii.

Lek Toujeo jest obecnie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Danii i Holandii, a także został zarejestrowany w Australii. Produkt zostanie dopuszczony do obrotu w innych krajach w nadchodzących miesiącach.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ