Partner serwisu
18 listopada 2015

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji Prix Galien Polska

Kategoria: Z życia branży

17 listopada 2015 r. odbyła się gala międzynarodowego konkursu Prix Galien Polska podczas której kapituła nagrody ogłosiła listę zwycięzców.

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji Prix Galien Polska

 

Laureatami tegorocznej edycji Prix Galien zostali:

  • Roche,
  • Bristol-Myers Squibb,
  • MSD,
  • Sanofi Pasteur,
  • prof. Woynarowski,
  • Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN,
  • prof. Andrzej Czyżewski.

 

HISTORIA PRIX GALIEN

Prix Galien ufundował w 1970 roku we Francji farmaceuta Roland Mehl z intencją promowania znaczących i najbardziej przełomowych postępów dokonanych w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. Z biegiem lat, nagroda zyskała prestiż i uznanie w wielu krajach. Obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie farmacji i medycyny, którego ranga jest porównywana do Nagrody Nobla.

Nazwa Prix Galien pochodzi od imienia Klaudiusza Galena, greckiego ojca farmacji i medycyny, utalentowanego eksperymentatora, anatoma i filozofa, którego odkrycia wywarły bardzo duży wpływ na rozwój nauki. Nagroda przyznawana jest firmom i jednostkom, które rozumieją potrzebę inwestowania w badania, najnowszą technologię i innowacyjne produkty lecznicze i wyroby medyczne. Zgodnie z tradycją, w Kapitule Konkursowej zasiadają czołowi naukowcy, posiadający niepodważalną wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby ocenić zgłaszane innowacje.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w wielu krajach m.in.: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech oraz Turcji, Izraelu RPA, oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od 2012 roku konkurs odbywa się również w Polsce. Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej.
 

 

Źródło, fot.: www.facebook.com/prixgalienpolska2014

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ