Partner serwisu
30 grudnia 2015

Co planuje EMA do 2020 r.?

Kategoria: Z życia branży

W dniach 16-17 grudnia 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków, w którym uczestniczył Prezes URPL – Grzegorz Cessak. Podczas spotkania przedstawiono i przyjęto m.in. łączną wieloletnią strategię dla EMA i grupy Szefów Agencji Leków do 2020 roku oraz  strategię audytów na lata 2016-2018, a także znowelizowaną polityką dostępu do EudraVigilance.

Co planuje EMA do 2020 r.?

Zgodnie z kalendarzem przekazywania budżetu Europejskiej Agencji Leków do Komisji Europejskiej Rada przyjęła jego projekt na rok 2016 oraz założenia na rok 2017. Zaakceptowano również program pracy Agencji na rok 2016 i wstępny plan na 2017.

Jednym z ważniejszych poruszanych tematów było uruchomienie portalu internetowego i bazy danych pochodzących z badan klinicznych będących realizacja zapisów rozporządzenia ws. badań klinicznych. Rada podkreśliła, iż szczególnie ważnym jest, by system był funkcjonalny w całym spectrum zaplanowanych działań od samego początku swojego uruchomienia. Przedstawiono też następujące proponowane ramy czasowe dla ich wdrożenia:

 

Zgodnie z tradycyjną formułą spotkań przedstawiono także sprawozdania: Dyrektora Zarządzającego  EMA, Komisji Europejskiej Dyrektoriatu ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności oraz grupy Szefów Agencji Leków Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Na stronie internetowej Europejskiej Agencji Leków znajduje się oświadczenie prasowe zawierające podsumowanie decyzji zawartych podczas posiedzenia i dyskutowanych tematów.

POBIERZ

Źródło: URPL

Fot. www.freeimages.com

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ