Partner serwisu
02 marca 2016

Tadeusz Pietrasz: Nie można zabijać inicjatywy oddolnej

Kategoria: Krótko na temat

Coraz większą uwagę zwraca się dziś na pracowników liniowych, mających kontakt z produkcją. Są oni nieocenionym źródłem wiedzy i pomysłów, które powinny być wysłuchane przez przełożonego. – Lider musi spotykać się z ludźmi, być otwartym, by poznać, co pracownicy myślą i czują – twierdzi Tadeusz Pietrasz, prezes zarządu ICN Polfa Rzeszów S.A.

 Tadeusz Pietrasz: Nie można zabijać inicjatywy oddolnej

– Farmacja t o specyfi czna branża, która musi działać zgodnie z instrukcjami i procedurami – odpowiada Tadeusz Pietrasz, prezes zarządu ICN Polfa Rzeszów S.A. – Nie można równocześnie zabijać inicjatywy oddolnej – zaznacza i dodaje, że w fabryce w Rzeszowie niegdyś funkcjonowały wnioski racjonalizatorskie, dziś są to wnioski pracownicze, oceniane przez gremium specjalistów. – Zgłaszający pomysł dostaje wsparcie, gdy jego idea jest oceniana jako perspektywiczna. Wówczas też – po wdrożeniu – pomysłodawca jest wynagradzany – mówi Pietrasz.

Prezes ICN Polfa Rzeszów S.A. podkreśla, że w niektórych fi rmach pracują liderzy, którzy tłamszą inicjatywy, jeśli nie są one ich autorstwa. – By takie pomysły nie przepadły, można – tak jak u nas, w Rzeszowie – zainstalować skrzynkę na pomysły pracowników. Lider zaś nie może uważać, że wie wszystko lepiej, nie pozwalając rozwijać inicjatywy. Musi spotykać się z ludźmi, być otwartym, by poznać, co pracownicy myślą i czują – uważa T. Pietrasz.

Wypowiedź pochodzi z debaty, która odbyła się podczas Konferencji PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2015 (6-7 października, andel’s Hotel Łódź)

Fot. ICN Polfa Rzeszów S.A.

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ