Partner serwisu
06 września 2016

Alvogen wprowadza pierwszy odpowiednik generyczny leku CopaxoneTM w Europie (Centrum Prasowe PAP)

Kategoria: Produkcja i maszyny

- Pierwszy potwierdzony klinicznie produkt generyczny do leczenia stwardnienia rozsianego w Europie. - Stanowi on przystępną cenowo i wysokiej jakości alternatywę dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, uzupełnioną kompleksowym wsparciem, w tym AutoxonTM.

Alvogen wprowadza pierwszy odpowiednik generyczny leku CopaxoneTM w Europie (Centrum Prasowe PAP)

Od września na rynku

Alvogen ogłosiła wprowadzenie na rynek leku RemurelTM (octan glatirameru), pierwszego odpowiednika genetycznego leku CopaxoneTM w Europie Środkowej i Wschodniej. Produkt będzie sprzedawany w dawce (20 mg) do stosowania podskórnie, raz na dobę, pod marką RemurelTM i od września 2016 r. trafi na rynki w Europie Środkowej i Wschodniej.

Z autostrzykawką

Produkt zostanie wprowadzony wraz z prawnie zastrzeżoną autostrzykawką (AutoxonTM) posiadającą liczne funkcje, aby wspomóc leczenie pacjentów ze stwardnieniem rozsianym z zastosowaniem RemurelTM. Wg IMS, wartość sprzedaży leku CopaxoneTM firmy Teva w Europie w 2015 r. przekroczyła 510 mln złotych.

Hacho Hatchikian, wiceprezes wykonawczy Alvogen dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, ogłosił: -Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia na rynek produktu RemurelTM. Stanowi on ważny przełom w dalszym rozwijaniu naszej oferty w regionie. Jest to również punkt zwrotny dla Alvogen i pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którzy w końcu będą mieć dostęp do przystępnego cenowo i wysokiej jakości leczenia przewlekłej i degeneracyjnej choroby. Jest to kolejny pierwszy na rynku złożony produkt w naszej ofercie, który potwierdza pozycję spółki Alvogen jako lidera w dostarczaniu pacjentom rozwiązań leczniczych dostępnych po przystępnych cenach mimo trudnego procesu produkcji. Remurel™ oferuje tańszą, a równie skuteczną, terapię pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane, która pozwoli na znaczne oszczędności pacjentom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Dla kogo?

Remurel™ jest wskazany w leczeniu pacjentów cierpiących na rzutową postać stwardnienia rozsianego (RRMS), chorobę przewlekłą centralnego układu nerwowego przejawiającą się stanem zapalnym i neurodegeneracją. Europejskie organy zajmujące się kwestiami opieki zdrowotnej uznały Remurel™ 20 mg za odpowiednik terapeutyczny Copaxone™ 20 mg, z takimi samymi substancjami aktywnymi, postacią farmaceutyczną, siłą oddziaływania i formą podawania. Udzielenie zgody zostało poparte wynikami trzeciej fazy badań prowadzonych na dużą skalę w wielu ośrodkach pod nazwą GATE (Glatimarer Acetate Clinical Trial to assess Equivalence to Copaxone® - Badania kliniczne octanu glatirameru w celu oceny odpowiednika dla Copaxone®). Wyniki tych badań wskazują, że te dwie substancje są odpowiednikami pod względem skuteczności terapeutycznej i potwierdzają bezpieczeństwo zmiany terapii lekiem Copaxone™ na terapię lekiem Remurel™.

Alvogen

Alvogen jest globalną prywatną firmą farmaceutyczną skupiającą się na rozwijaniu, wytwarzaniu i sprzedaży leków generycznych, markowych, oferowanych bez recepty i produktów biopodobnych dla pacjentów na całym świecie.

Spółka prowadzi działalność w 35 krajach i zatrudnia 2 300 pracowników. Alvogen posiada cztery ośrodki produkcyjno-rozwojowe: w USA, Rumunii, Korei Południowej i Tajwanie. Ameryka Północna stanowi największy rynek firmy, a pozostałe kluczowe rynki to: Korea Południowa, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Rosja, Polska, Tajwan, Tajlandia, Ukraina, Bałkany Zachodnie, Japonia i Chiny.

Copaxone™ jesrt zarejestrowanym znakiem towarowym spółki Teva Pharmaceuticals Industry Ltd.

PAP/Alvogen/Business Wire

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ