Partner serwisu
21 lutego 2024

Veolia Water Technologies wprowadza na rynek Polaris 2.0 do produkcji wody do wstrzykiwań (WFI) i pary czystej dla przemysłu farmaceutycznego

Kategoria: Aktualności

Veolia Water Technologies wprowadziła na rynek najnowszą generację urządzeń Polaris, wiodących rozwiązań do wysokowydajnej destylacji wody i wytwarzania pary, opracowanych specjalnie dla przemysłu farmaceutycznego.

Montowane na ramie destylatory wielokolumnowe PolarisTM 2.0 MED (Multiple Effect Distiller) i generatory pary czystej PolarisTM 2.0 PSG (Pure Steam Generator) zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystując szereg standardowych opcji, niezawodnie dostarczać wymagane ilości wody do wstrzykiwań (WFI) i pary czystej (PS) w jakości zgodnej z normami określonymi w Farmakopei Europejskiej, Japońskiej i Amerykańskiej.

Nowa gama produktów PolarisTM 2.0 obejmuje szereg standardowych jednostek o różnej wydajności oraz listę dostępnych do wyboru opcji, aby spełnić indywidualne wymagania klientów. Projekt i konstrukcja urządzeń serii PolarisTM 2.0 jest zgodna ze standardami ASME Bioprocessing Equipment (BPE). Ponadto, w celu zapewnienia zgodności z wytycznymi FDA CFR21 Część 11 i GAMP V, urządzenia PolarisTM 2.0 wyposażono w panel sterujący Siemens HMI Comfort Panel z nowym, zwalidowanym i certyfikowanym oprogramowaniem.

Destylatory wielokolumnowe PoIarisTM 2.0 MED mają wydajność od 250 l/h do 4 500 l/h i gwarantują uzyskanie wysokiej jakości wody do wstrzykiwań (iniekcji). W skład poszczególnych urządzeń, w zależności od ich wielkości, wchodzi od trzech do ośmiu kolumn. Wielokolumnowa konstrukcja pozwala zmniejszyć zużycie mediów, a cienkowarstwowy proces destylacji pomaga zapewnić wysoką wydajność i szybszy rozruch. Co więcej, PolarisTM 2.0 MED zmniejszając swój ślad wodny ogranicza straty wody do poziomu zaledwie 10%.

Generatory pary czystej PolarisTM 2.0 służą do błyskawicznego dostarczania pary i wytwarzają od 300 do 3000 kg pary czystej na godzinę, w zależności od wybranego urządzenia. Mogą dostarczać parę do autoklawów pod ciśnieniem nawet 4 barg. Wyposażone są dodatkowo w zintegrowany odgazowywacz termiczny służący do usuwania niekondensujących gazów, zapewniając zgodność z normą EN285.

Gamę produktów PolarisTM 2.0 zaprojektowano i zbudowano z myślą o łatwej konserwacji przez cały okres eksploatacji systemu. Ogranicza to do minimum przestoje u klienta, obniżając koszty i zmniejszając straty w produkcji. Veolia Water Technologies oferuje kompleksowe programy serwisowe i wsparcia posprzedażowego, włączając w to konserwację prewencyjną i predykcyjną.
Dodatkowo wszystkie jednostki PolarisTM 2.0 są kompatybilne z Hubgrade – działającym w chmurze rozwiązaniem firmy Veolia Water Technologies, służącym do zdalnego monitorowania i optymalizacji. Hubgrade dostarcza klientom informacje operacyjne w czasie rzeczywistym, alerty i zaawansowane analizy danych, a także umożliwia szybsze rozwiązywanie problemów we współpracy z inżynierami Veolia Water Technologies.

Wypowiadając się na temat premiery nowej gamy urządzeń, Luca Danesi, Dyrektor ds. Sprzedaży na Europę – Departament Farmaceutyczny w firmie Veolia Water Technologies powiedział: „Firmy farmaceutyczne na całym świecie już od dawna chętnie sięgają po nasze destylatory i generatory pary Polaris. PolarisTM 2.0 stanowi kolejny krok w rozwoju tego sprawdzonego rozwiązania do wytwarzania wody do iniekcji i pary czystej, które teraz cechuje się lepszą wydajnością i efektywnością.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.veoliawatertechnologies.pl

Grupa Veolia dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Zatrudnia około 213 000 pracowników na całym świecie, którzy tworzą i wdrażają rozwiązania w zakresie energetyki, gospodarki wodno-ściekowej oraz gospodarki odpadami. Poprzez swoją działalność w trzech uzupełniających się obszarach Veolia przyczynia się do zrównoważonego wykorzystania zasobów oraz poprawy ich dostępności. W 2022 r. Grupa Veolia dostarczyła wodę pitną 111 milionom ludzi, obsłużyła 97 mln osób w zakresie usług ściekowych, wyprodukowała prawie 44 miliony MWh energii i przetworzyła 61 mln ton odpadów. Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) osiągnęła w 2022 r. skonsolidowany przychód w wysokości 42 885 mld euro. www.veolia.com

Veolia Water Technologies zapewnia pełen zakres usług wymaganych do zaprojektowania, dostarczenia, utrzymania, modernizacji i zarządzania zrównoważonymi obiektami oraz systemami uzdatniania wody i ścieków dla klientów przemysłowych i instytucji publicznych. Szeroka wiedza i zakres technologii obejmuje wszystko począwszy od bezpiecznego zaopatrzenia w wodę pitną po energooszczędne oczyszczanie ścieków, najnowocześniejsze odsalanie, odparowywanie i krystalizację, wodę laboratoryjną, inteligentne rozwiązania cyfrowe i mobilne usługi wodne. Optymalizując zarówno procesy, jak i monitorowanie, Veolia Water Technologies pomaga klientom zmniejszyć ich ślad wodny i środowiskowy, jednocześnie generując znaczne oszczędności w zużyciu energii i chemikaliów. www.veoliawatertechnologies.com

źródło: artykuł sponsorowany Veolia
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ