Partner serwisu
19 września 2016

Sanofi i Verily Life Sciences ogłaszają powstanie Onduo. Co to takiego?

Kategoria: Z życia branży

Firmy Sanofi i Verily Life Sciences LLC (poprzednio Google Life Sciences), należąca do spółki Alphabet, ogłosiły powstanie wspólnego przedsięwzięcia stworzonego dzięki współpracy firmy Sanofi i Verily w obszarze leczenia cukrzycy. Nowa spółka ma siedzibę w Kendall Square w Cambridge. Misją Onduo jest pomoc pacjentom z cukrzycą żyć zdrowo i pełnią życia. Opracowywanie kompleksowych rozwiązań łączących urządzenia, oprogramowanie, leki i profesjonalną opiekę ma na celu umożliwienie prostego i inteligentnego leczenia tej choroby.

Sanofi i Verily Life Sciences ogłaszają powstanie Onduo. Co to takiego?

Pod kierownictwem nowo mianowanego dyrektora generalnego Onduo, Joshui Riffa, M.D., M.B.A., firma wykorzysta doświadczenie Verily w obszarze miniaturowych urządzeń elektronicznych, analiz i opracowywania oprogramowania dla klientów indywidualnych, a także kompetencje kliniczne Sanofi i doświadczenie spółki w dostarczaniu pacjentom z cukrzycą innowacyjnych metod leczenia. Dr Riff dołącza do Onduo z firmy Optum, zajmującej się świadczeniami zdrowotnymi w ramach UnitedHealth Group, w której był starszym wiceprezesem działu ds. profilaktyki i dobrostanu.

Doświadczenie zdobyte w zawodzie lekarza i w ramach wiodących inicjatyw zdrowotnych dla klientów indywidualnych pozwoliło mi poznać trudy życia z cukrzycą – powiedział dr Riff, dyrektor generalny Onduo. Pacjenci z cukrzycą muszą mierzyć się z niezwykle trudnymi wyzwaniami w sferze fizycznej i psychicznej, od monitorowania przyjmowania posiłków, poprzez badanie poziomu glukozy, aż po aktywne szukanie pomocy medycznej. Pragniemy opracowywać rozwiązania, które pozwolą ludziom cierpiącym na cukrzycę skupić się na tym, co kochają i lubią robić w życiu dzięki temu, że dostarczymy im narzędzi ułatwiających radzenie sobie z cukrzycą.

Najpierw Onduo skupi się na środowisku chorych na cukrzycę typu 2, zwłaszcza na opracowywaniu rozwiązań, które mogą pomóc pacjentom podejmować lepsze decyzje dotyczące ich codziennego stanu zdrowia, od lepszego przyjmowania leków, aż po lepsze nawyki i cele. Z czasem firma zamierza rozszerzyć swój obszar działania o środowisko pacjentów z cukrzycą typu 1, a następnie o osoby narażone na zachorowanie na cukrzycę, aby pomóc im zapobiegać chorobie.

Połączenie wielu działań, takich jak - oparte na danych - wsparcie pacjentów oraz zastosowanie urządzeń jako uzupełnienia leczenia, mogą pomóc w poprawie wyników, co jest ważne z perspektywy pacjentów, pracowników służby zdrowia i całego systemu opieki zdrowotnej – powiedział Peter Guenter, Wiceprezes Wykonawczy i szef Globalnego Działu Diabetologii i Chorób Sercowo-Naczyniowych Sanofi. Nowa firma, w którą zainwestowały Sanofi i Verily, będzie skupiać się na świadczeniach i wsparciu starań lekarzy na rzecz skuteczniejszego leczenia pacjentów. Oprócz opracowywania innowacyjnych metod leczenia cukrzycy, uważamy, że przyszłością opieki nad pacjentami diabetologicznymi są te rozwiązania, które łączą innowacyjne terapie i usługi. Wierzymy, że pomoże to społeczeństwu poradzić sobie z ciężarem tej epidemii.

Łączenie sił z ekspertami i zwolennikami

Podejście Onduo do leczenia cukrzycy obejmuje włączenie wielu interesariuszy, w tym środowiska chorych na cukrzycę, klinicystów, płatników oraz pracowników służby zdrowia, w proces opracowywania produktu. Sutter Health z Północnej Kalifornii oraz Allegheny Health Network z zachodniej Pensylwanii należą do pierwszych sieci placówek ochrony zdrowia podejmujących współpracę z Verily i Onduo w celu przeprowadzenia testów platformy Onduo z udziałem pracowników służby zdrowia oraz pacjentów z cukrzycą typu 2 w warunkach opieki klinicznej. Sutter Health to działająca non-profit sieć lekarzy, szpitali, ośrodków przeprowadzających ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne i centrów specjalistycznych, udzielająca również innych świadczeń medycznych, takich jak domowa opieka medyczna i hospicja, badania medyczne i edukacja/szkolenia; opiekuje się ona ponad 3 milionami pacjentów. Allegheny Health Network to akademicki system opieki zdrowotnej składający się z ośmiu szpitali, ośrodków przeprowadzających ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne, centrum opieki nad zdrowiem i dobrostanem pacjentów oraz instytutu badawczego; sieć zatrudnia ponad 1100 lekarzy. Organizacja Premier Medical Associates, należąca do Allegheny Health Network, to największy zespół wielospecjalistycznych gabinetów lekarskich na obszarze Greater Pittsburgh.

Ta innowacyjna współpraca, która obejmuje całe spektrum działań w ramach ochrony zdrowia i opiera się na szerokim doświadczeniu z różnych dziedzin, tworzy tym samym jedyną w swoim rodzaju możliwość opracowywania narzędzi i rozwiązań, które mogą mieć pozytywne efekty kliniczne – powiedziała Jessica Mega, M.D., M.P.H., dyrektor ds. medycznych Verily. Chcemy pomóc świadczeniodawcom z obszaru ochrony zdrowia zebrać dane dotyczące swego rodzaju „chwil prawdy”, które mają miejsce poza warunkami klinicznymi, a także pomóc pacjentom w codziennym leczeniu cukrzycy. Nasza współpraca z organizacjami zajmującymi się ochroną zdrowia takimi jak: Sutter Health i Allegheny Health pomoże zrealizować to marzenie”

Onduo prowadzi także rozmowy z grupami ds. wsparcia pacjentów, takimi jak Taking Control of Your Diabetes (TCOYD), aby mogły one wnieść swój wkład w opracowywanie przyszłych produktów.

Tworząc Onduo, Sanofi i Verily rozwijają nowatorską platformę, która ma ogromne znaczenie w leczeniu cukrzycy – powiedział Steven V. Edelman, M.D., założyciel i dyrektor TCOYD. Onduo to firma skoncentrowana na poprawie wyników leczenia na drodze mariażu technologii i medycyny. Jej oparte na informacji rozwiązania dobrze współgrają z misją TCOYD, którą jest umożliwienie pacjentom z cukrzycą i ich bliskim skutecznej i łatwej kontroli cukrzycy. Z radością obserwujemy i wspieramy wysiłki Onduo oraz oczekujemy na dalsze postępy.

Dyrektorem generalnym został Joshua Riff, M.D., M.B.A.

Dr Riff jest z wykształcenia lekarzem medycyny ratunkowej. Ostatnio był starszym wiceprezesem działu ds. profilaktyki i dobrostanu w Optum, platformie usługowej United Healthcare. Przedtem dr Riff pracował jako dyrektor medyczny w firmie Target, gdzie kierował planem zdrowotnym dla członków zespołu Target i zapewniał nadzór medyczny ich przychodniom i aptekom. Zdobył tytuł M.D. oraz M.B.A. na uczelniach Tufts University oraz Brandeis University w Bostonie w stanie Massachusetts. Po szkole medycznej odbył staż w dziedzinie medycyny ratunkowej w szpitalu imienia Johnsa Hopkinsa.

Informacje o cukrzycy

Cukrzyca to choroba przewlekła cechująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi w związku z niedoborem lub nieskutecznym działaniem insuliny. W 2014 roku oszacowano, że na świecie żyją 422 miliony osób chorych na cukrzycę.[1] Cukrzycę dzieli się na dwa główne rodzaje: typ 1 i typ 2. Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna, która rozwija się, gdy trzustka przestaje produkować insulinę; stan taki leczy się codziennym podawaniem insuliny. Cukrzyca typu 2 to choroba metaboliczna, w której organizm pacjenta wytwarza insulinę, jednak nie jest w stanie skutecznie regulować jej działania. Z czasem choroba może doprowadzić do ciężkich lub zagrażających życiu powikłań, w tym do uszkodzenia serca, oczu, nerek oraz nerwów.[2] Wyniki badań wskazują, że zalecany schemat samoopieki pacjentów z cukrzycą typu 2 leczonych środkami doustnymi wymaga od pacjentów poświęcenia co najmniej 2 godzin każdego dnia.[3] Szacuje się, że globalne obciążenie ekonomiczne cukrzycą sięga 827 miliardów dolarów. [4]

Informacje o firmie Verily Life Sciences

Verily to organizacja zajmująca się badaniami w dziedzinie nauk biologicznych oraz inżynierii, pracująca nad poprawą wyników działania opieki zdrowotnej poprzez wykorzystywanie najnowszych osiągnięć nauki i technologii w rozwiązywaniu ważnych problemów dotyczących zdrowia i biologii. Łącząc niezrównane zdolności w dziedzinie organizacji danych i usług analitycznych oraz rozległe doświadczenia z zakresu nauki i inżynierii, firma Verily stawia sobie za cel opracowywanie narzędzi i przyjaznych dla użytkownika platform gromadzących większe i dokładniejsze zestawy danych zdrowotnych, a także organizację danych tak, aby były użyteczne i pozwalały na podejmowanie konkretnych decyzji. Partnerami firmy Verily są wiodące organizacje zajmujące się naukami biologicznymi i wyrobami medycznymi oraz organizacje rządowe, co pozwala jej wykorzystać szerokie doświadczenie w różnych dziedzinach oraz źródła, dzięki którym możliwe jest wykładnicze tempo rozwoju, istotne postępy i wdrożenie rozwiązań na większą skalę.

Informacje o firmie Sanofi

Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme.

Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznana spółka działająca w branży dermokosmetycznej, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 112 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Więcej informacji na: www.sanofi.pl

Źródło: informacja prasowa

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ