Partner serwisu
21 września 2016

Selvita zbuduje nowe centrum rozwoju leków w Krakowie

Kategoria: Z życia branży

Selvita, największa innowacyjna firma biotechnologiczna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, planuje zbudować w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Uniwersytety Jagiellońskiego na krakowskim Ruczaju nowe budynki z przeznaczeniem na laboratoria rozwoju leków innowacyjnych. Pierwszy z nich powinien rozpocząć działalność jeszcze w 2019 r.
 

Selvita zbuduje nowe centrum rozwoju leków w Krakowie

Działka, na terenie której ma być realizowana inwestycja, znajduje się kilkaset metrów od obecnych laboratoriów Selvity, zlokalizowanych w Parku Life Science należącym do Jagiellońskiego Centrum Innowacji, spółki - córki Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) oraz kampusu uczelni, na którym zlokalizowane są m.in. wydziały chemii, biologii, biofizyki, biochemii i biotechnologii. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również synchrotron Solaris, który wraz z dalszą rozbudową odgrywał będzie coraz większe znaczenie w badaniach life science.


Kompleks o powierzchni ok. 14 tys. m2

Docelowo na terenie nieruchomości powstać ma kompleks laboratoryjno-biurowy składający się z trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 14 tys. m2, które umożliwią zatrudnienie ok. tysiąca osób. Inwestycja zostanie podzielona na etapy. W pierwszym z nich Selvita planuje wybudować nowoczesny budynek o powierzchni ok. 5 tys. m2. Do końca 2017 r. firma chce przygotować pełną dokumentację i uzyskać niezbędne pozwolenia. Budowa wraz z kompleksowym wyposażeniem budynku zaplanowana jest na lata 2018-2019.

Jesteśmy jednym z największych w Polsce i największym w regionie Małopolski pracodawcą dla specjalistów branży life science. Selvita rozwija się bardzo dynamicznie i ma to swoje odzwierciedlenie również w rosnącym zatrudnieniu. Od założenia firmy w 2007 r. liczba naszych pracowników rośnie średnio o 40 proc. rocznie. W samym tylko 2016 r. wzrosła o 70 osób – tłumaczy Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel i wiceprezes zarządu Selvity.


Rozpoczęcie działalności w I kw. 2017 r.

Grupa Selvita zatrudnia obecnie 368 osób, z czego jedna trzecia posiada stopień naukowy doktora. Spółka wynajmuje w należącym do UJ Jagiellońskim Centrum Innowacji ok. 3 tys. m2 laboratoriów. W lutym tego roku Selvita poinformowała o podpisaniu umowy dzierżawy laboratoriów w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu. Według aktualnego harmonogramu oddział ma rozpocząć działalność w I kw. 2017 r. Początkowo na powierzchni 500 m2 pracę znajdzie ok. 50 osób, jednak docelowo zarówno powierzchnia, jak i liczba pracowników mają się podwoić.

W 2015 r. otworzyliśmy biura sprzedażowe w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Działalność zagranicznych biur ma istotny wpływ na wzrost skali biznesu. Jednocześnie rośnie nasze zapotrzebowanie na chemików, farmaceutów, biotechnologów czy bioinformatyków – wyjaśnia Bogusław Sieczkowski.

Źródło: informacja prasowa
fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ