Partner serwisu
05 grudnia 2016

Neuca może przejąć kontrolę nad spółką Intra

Kategoria: Z życia branży

Prezes UOKiK wydał zgodę na transakcję w branży farmaceutycznej. Neuca może przejąć kontrolę nad spółką Intra.

Neuca może przejąć kontrolę nad spółką Intra

Po wstępnej analizie wniosku Urząd wydał postanowienie o przejściu postępowania do drugiej fazy.

Jak informuje UOKiK, przeprowadzone badanie rynku wykazało, że może dojść do ograniczenia konkurencji na lokalnym rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek, którego obszarem jest promień do 110 kilometrów od przejmowanej placówki. W efekcie, w  październiku 2016 r. UOKiK wystosował do przejmującego zastrzeżenia do koncentracji.

– Analiza informacji przedstawionych przez przedsiębiorców w odpowiedzi na zastrzeżenia Urzędu oraz aktualna sytuacja na rynku sprawiły, że wydaliśmy zgodę na transakcję. Koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji – mówi Prezes UOKiK Marek Niechciał.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania.

Neuca stoi na czele grupy kapitałowej, która zajmuje się przede wszystkim hurtową dystrybucją farmaceutyków, a także m.in. prowadzeniem przychodni lekarskich i magazynowaniem leków dla innych podmiotów. Intra prowadzi głównie sprzedaż hurtową wyrobów farmaceutycznych oraz produktów weterynaryjnych. Działa głównie na terenie woj. mazowieckiego.
 

źródło: UOKiK
fot.: 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ