Partner serwisu

Boehringer Ingelheim zakończył pomyślnie rok finansowy 2016

Kategoria: Z życia branży

Rok 2016 okazał się pomyślny dla Boehringer Ingelheim. Firma odnotowała wzrost poziomu sprzedaży netto do ok. 15,9 mld euro oraz wzrost zysku operacyjnego do ok. 2,9 mld euro. Dodatkowo skutecznie wdrożono strategię firmy.
 

Boehringer Ingelheim zakończył pomyślnie rok finansowy 2016

Ingelheim/ Niemcy, kwiecień 2017 r. — Boehringer Ingelheim, firma farmaceutyczna skoncentrowana na badaniach naukowych, podczas corocznej Konferencji Prasowej, która odbyła się w dniu 5 kwietnia br. dokonała analizy pełnego sukcesów roku finansowego. Odnotowano wzrost poziomu sprzedaży netto we wszystkich segmentach działalności. Jednocześnie firma, zgodnie z planem z 2016 r., zakończyła proces transformacji. W przyszłości Boehringer Ingelheim  zamierza skoncentrować swoją działalność na lekach i terapiach przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii oraz na produkcji biofarmaceutyków na zlecenie.

Zarówno segment leków przeznaczonych do stosowania u ludzi, jak i segment zdrowia zwierząt przyczyniły się do uzyskania przez firmę dobrych wyników dzięki wysokim stopom wzrostu — wyjaśnił Hubertus von Baumbach, Prezes Zarządu. Pewnie patrzymy w przyszłość, szczególnie po pomyślnym zakończeniu procesu transformacji prowadzonej przez nas działalności.

W 2016 r. firma Boehringer Ingelheim osiągnęła sprzedaż netto na poziomie ok. 15,9 mld euro, co stanowi wzrost o 7,3% w ujęciu skorygowanym o kurs walutowy (+7,1% w euro). Biorąc pod uwagę, że zysk operacyjny wzrósł o 27%, do ok. 2,9 mld euro, to wskaźnik rentowności sprzedaży netto zwiększył się do 18,1%. Firma Boehringer Ingelheim zatrudniała w 2016 r. średnio prawie 45 700 osób na świecie. Przejęcie z dniem 1 stycznia 2017 r. spółki Merial, segmentu zdrowia zwierząt firmy Sanofi w ramach transakcji wymiany, przyczyniło się do wzrostu liczby zatrudnionych pracowników do ok. 50 000.

Finalizacja długiego procesu transformacji

Przez ponad dwa lata firma Boehringer Ingelheim prowadziła intensywne prace nad przeprowadzeniem kompleksowej transformacji firmy. Integracja spółki Merial stanowiła ważny kamień milowy w tym procesie. Połączony segment zdrowia zwierząt jest jedyną spółką tej wielkości w Europie, działającą w konkurencyjnym otoczeniu międzynarodowym.

Naszym celem jest zachowanie tego, co najlepsze w obu organizacjach, a jednocześnie korzystanie ze wspólnych atutów, doświadczeń i wykorzystywanie wspólnego potencjału — powiedział von Baumbach.

Nowy segment działalności firmy Boehringer Ingelheim — zdrowie zwierząt, jest liderem na rynku leków przeciwpasożytniczych i szczepionek dla zwierząt gospodarskich i domowych.

Leki przeznaczone do stosowania u ludzi: nowe produkty na rynku i wysoki poziom inwestycji w badania i rozwój (R&D)

W segmencie leków przeznaczonych do stosowania u ludzi firma będzie pracować nad rozwojem kolejnych istotnych innowacji w obszarach terapeutycznych chorób układu oddechowego, chorób kardiometabolicznych, onkologii, a także chorób ośrodkowego układu nerwowego i immunologii. Jednym z przykładów są nowe badania, których celem jest sprawdzenie czy stosowana w leczeniu cukrzycy empagliflozyna, może być również wykorzystywana w leczeniu przewlekłej niewydolności serca z cukrzycą lub bez cukrzycy. Badania te rozpoczęto w tym roku. W dziedzinie onkologii firma skupia się na badaniach skuteczności nintedanibu w leczeniu międzybłoniaka, agresywnego nowotworu opłucnej wywołanego przez azbest.

W dłuższej perspektywie firma Boehringer Ingelheim będzie w coraz większym stopniu rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi, instytutami naukowymi i firmami biotechnologicznymi.

Zaangażowanie w badania i rozwój jest istotnym filarem realizowanej przez nas strategii — zapewnił von Baumbach.

W 2016 r. firma po raz kolejny zwiększyła wydatki na badania i rozwój o 4%, do ok. 3,1 mld euro.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ