Partner serwisu
17 maja 2017

Czy Polska jest dobrym krajem do rozwoju branży farmaceutycznej?

Kategoria: Z życia branży

– Przemysł farmaceutyczny w Polsce stale się rozwija. Posiadamy doskonałe predyspozycje do rozkwitu również na rynku europejskim – stwierdza Ireneusz Martyniuk, wiceprezes zarządu zakładów farmaceutycznych Polpharma SA. – Bogate dziedzictwo nauki farmaceutycznej jest naszym wielkim atutem – dodaje.

Czy Polska jest dobrym krajem do rozwoju branży farmaceutycznej?

Polskie społeczeństwo potrzebuje stałego wsparcia w dochodzeniu do zdrowia oraz w utrzymaniu go. Rynek wewnętrzny jest doskonałym fundamentem dla ewolucji przemysłu farmaceutycznego, lecz jak podkreślił Ireneusz Martyniuk, przemysł ten nie może ograniczać się wyłącznie do rynku wewnętrznego, ponieważ ogranicza to jego rozwój.

– Nasze położenie geograficzne z jednej strony, a z drugiej strony dziedzictwo przemysłów i nauki chemicznej i farmaceutycznej predestynują do tego, żeby być liderem i motorem branży farmaceutycznej tradycyjnej, nowoczesnej, innowacyjnej, jakbyśmy jej nie nazywali, w regionie – twierdzi Ireneusz Martyniuk, wiceprezes zarządu zakładów farmaceutycznych Polpharma SA.

– Mamy wszystkie atuty do tego, żeby być centrum przemysłu farmaceutycznego. Jeśli nie w Europie całej, to na pewno w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje.

Wypowiedź pochodzi z debaty, która odbyła się w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego 11 maja 2017 r. w Katowicach.

Fot.: BMP

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ