Partner serwisu

Firma Laetus na targach Interpack 2011 cz. II. Innowacyjna analiza wizyjna (3-D) do blistrów, kodów Braille i nie tylko

Kategoria: Produkcja i maszyny

Na targach Interpack firma Laetus zaprezentowała maszyny do najbardziej różnorodnych wymagań weryfikacji etykietowania. Potwierdziło to wiodącą rolę firmy w obszarze systemów inspekcji opartych na zastosowaniu kamery TV do kontroli procesu pakowania w farmacji.

 Firma Laetus na targach Interpack 2011 cz. II. Innowacyjna analiza wizyjna (3-D) do blistrów, kodów Braille i nie tylko

       Głównymi atrakcjami prezentacji Laetusa na targach Interpack było przedstawienie nowej metody analizy obrazu 3-D w systemie kontroli blistrów POLYPHEM, funkcji rozpoznawania kolorów przy pomocy systemu ruchomych kamer INSPECT, wydajnego czytnika Braille’a, jak również modularnego systemu śledzenia i rejestracji (track&trace) PrintSpect stosowanego do wszelkich istniejących i już znanych rodzajów oznakowań.

 Innowacyjny czytnik Braille’a
      Laetus zaprezentował BrailleSpect, stanowiący sprawne rozwiązanie do wszechstronnego badania w linii napisów Braille’a na opakowaniach farmaceutycznych. 
        Urządzenie pozwala na weryfikację poprawności napisu Braille’a oraz na kontrolę wysokości, średnicy punktów i odległości pomiędzy nimi. Pomiar poszczególnych punktów nadruku Braille’a dokonywany jest przez opatentowany proces laserowej triangulacji. Wiązka laserowa skierowana na opakowanie zostaje lekko odchylona w momencie napotkania podniesionego punktu pisma Braille’a. To odchylenie mierzone jest na każdej kropce i wykorzystywane  do precyzyjnego obliczenia wysokości i położenia kropki. Możliwa jest nawet analiza produktów napływających pod kątem.
        Najwyższy poziom techniki 3-D pozwala na osiągnięcie wydajności linii do 200 metrów na minutę.

 PrintSpect TTS
      

      Rozwiązanie PrintSpectTTS@ MV-50 jest efektywne pod względem kosztów i optymalne dla precyzyjnego wydruku serii i kontroli farmaceutycznych składanych kartoników. Podstawowym elementem jest system modularnego znakowania i weryfikacji PrintSpect “SecureTrack&Trace System” produkcji firmy Laetus. Urządzenie to może być zastosowane zarówno do prostych kodów, takich jak francuski CIP, jak również do indywidualnego uchwycenia i serializacji składanych kartoników zgodnie z systemem tureckim ITS lub wytycznymi EFPIA. Wśród wielu innych funkcji możliwe jest również zastosowanie kompletnego rozwiązania e-pedigree zgodnego z prawem w Kalifornii. Profesjonalizm najwyższej klasy wprowadzanego urządzenia PrintspectTTS@MV-50 zapewnia wysoką jakość wydruku  i wyjątkową sprawność śledzenia oraz rejestracji track&trace.
       Inne zastosowania maszyn Laetus można zobaczyć u partnerów firmy, wśród których są Bluhm-Systeme GmbH, WolkeInks&Printers GmbH, Sick GmbH oraz Jakob und WienmyerIndustrietechnik GmbH.

Przedstawicielstwo w Polsce:

Autor: Izabella Sadzińska, I.E.S. International

Artykuł sponsorowany został opublikowany w magazynie "Przemysł Farmaceutyczny" nr 3/2011

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ