Partner serwisu
12 czerwca 2017

Roboty i systemy wizyjne to przyszłość nowoczesnej produkcji

Kategoria: Produkcja i maszyny

– Przyszłościowe rozwiązania opierać się będą na robotach i systemach wizyjnych. Mając to na uwadze planujemy odpowiednio rozwój naszych produktów. Mamy klientów, których potrzeby trudno zaspokoić za pomocą standardowych rozwiązań, dlatego idziemy w stronę nowych technologii – mówi Adam Dybaś, Key Account Manager w Unilogo.

Roboty i systemy wizyjne to przyszłość nowoczesnej produkcji

Branża kosmetyczna i chemiczna

Firma Unilogo ma w ofercie rozwiązania dla branży kosmetycznej i chemicznej (również co-packerów) czyli producentów kremów, balsamów do ciała, szamponów, żelów, chemii gospodarczej oraz różnych środków czyszczących, w tym agresywnych.

Naszymi są w większości firmy kosmetyczne, chemiczne czy też zajmujące się co-packingiem – takie, które mają krótkie serie produkcyjne, więc często przezbrajają maszyny. Takie firmy rosną najbardziej dynamicznie i mają największe potrzeby – tłumaczy Adam Dybaś.

Elastyczność w nowej odsłonie

Nowym wymaganiem rynku są elastyczne linie produkcyjne, które umożliwiają pracę zarówno z produktami o konsystencji wody (toniki), pieniącymi się (żele, szampony) lub dwufazowymi (płyny do demakijażu), jak również z produktami o wysokiej lepkości (kremy, balsamy, itp.). Zaprojektowaliśmy więc maszynę Cosmoline 40 Skin Care, która nalewa wyżej wymienione płyny. Linia obsługuje również proces podawania i zgrzewania platynki (w przypadku kremów), a także pozwala na pracę z praktycznie każdym typem zamknięcia – mówi Key Account Manager w firmie Unilogo.

Firma Unilogo zaprezentowała swoje rozwiązania na międzynarodowych targach InterPack w Dusseldorfie. Materiał powstał na podstawie rozmowy przeprowadzonej na stoisku firmy. Firma Unilogo dostarcza dedykowane urządzenia: nalewarki, zakręcarki i etykieciarki oraz kompletne linie produkcyjne. Cały proces projektowania, produkcji i montażu odbywa się w zakładzie firmy w Piasecznie.

Opracowanie, fot. Adam Wita

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ