Partner serwisu
20 lipca 2017

Ogólnopolska akcja - Przewietrz apteczkę

Kategoria: Z życia branży

Fundacja Obywatele Zdrowo Zaangażowani rusza w Polskę ze swoim czołowym projektem „Przewietrz apteczkę!” Jego celem jest edukacja seniorów w zakresie zasad stosowania i przechowywania leków oraz suplementów diety. Do końca roku 2017 przedstawiciele Fundacji chcą odwiedzić wszystkie województwa, by zwiększać świadomość Polaków na temat odpowiedzialnego samoleczenia.

Ogólnopolska akcja - Przewietrz apteczkę

Podczas śniadania prasowego, które odbyło się 19 lipca 2017 r., Fundacja zaprezentowała szczegóły akcji „Przewietrz apteczkę!”. Na spotkaniu obecni byli reprezentanci administracji państwowej, parlamentarzyści oraz dziennikarze. Projekt wzbudził duże zainteresowanie, co potwierdza fakt, że zaproszeni goście wyrazili chęć współpracy z Fundacją w ramach realizowanego projektu.

„Przewietrz apteczkę!” to ogólnopolska akcja, w ramach której przeprowadzone zostaną warsztaty dla szerokiej grupy seniorów. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wysłuchać wskazówek, jak należy postępować z lekami i suplementami diety, ale także zadać nurtujące ich pytania. Wiedza zostanie przekazana w przystępny sposób, za pomocą infoanimacji. Seniorzy otrzymają również opracowanie podsu-mowujące zasady bezpiecznego zażywania leków - „Abecadło lekowe”.

Śniadanie prasowe stanowiło pretekst do nagłośnienia informacji na temat kolejnej odsłony akcji, jak również przypomnienia o ogólnoświatowym trendzie, jakim jest rosnąca i kluczowa rola samoleczenia w całym systemie opieki zdrowotnej. Skala samoleczenia jest duża i wynika z uwarunkowań kulturowych i systemowych. W tej sytuacji bardzo ważne jest, aby pacjenci posiadali wiedzę pozwalającą im leczyć się doraźnie w sposób odpowiedzialny i świadomy. Wyedukowany pacjent nie nadużywa leków, a przyjmuje je odpowie-dzialnie i wie, kiedy powinien zwrócić się o pomoc do lekarza lub farmaceuty. Samoleczenie jest zjawiskiem, które dotyczy każdego z nas i przy świadomym i odpowiedzialnym podejściu stanowi niezastąpione wsparcie dla systemu ochrony zdrowia.

Dotychczas Fundacja w ramach pilotażowego projektu przeprowadziła cykl kilkunastu warsztatów na terenie Warszawy oraz jej okolic, w których łącznie wzięło udział prawie 300 osób. Akcja od początku wzbudzała ogromne zainteresowanie. Zgłoszenia zaczęły napływać do Fundacji z różnych części Polski już rok temu, dlatego powstał pomysł, wsparty przez firmę USP Zdrowie, na wyruszenie z warsztatami poza Warszawę. Tym razem w ramach ogólnopolskiego cyklu warsztatów Fundacja zaprezentuje również kolejną, obok Abecadła lekowego, bezpłatną publikację, która będzie odpowiedzią na potrzebę edukacji Polaków w zakresie stosowania suplementów diety - Suplementarz. Suplementy choć nie są lekami, to w przypadku występowa-nia niedoborów witamin i minerałów ich odpowiedzialne stosowanie pozwala organizmowi powrócić do równowagi zdrowotnej.

Wszystkie podmioty zainteresowane warsztatami akcji Przewietrz apteczkę! proszone są o zgłaszanie się poprzez stronę internetową: www.przewietrzapteczke.pl/zglos-sie/

Źródło i fot.: Informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ