Partner serwisu
24 sierpnia 2017

Celularity, Inc., przyspiesza prace nad przełomową platformą diagnostyki i terapeutyki na bazie łożyska ludzkiego

Kategoria: R&D

Nowa firma biotechnologiczna przyspiesza realizację innowacji zmieniających oblicze leczenia raka, chorób zakaźnych i zwyrodnieniowych oraz regeneracji funkcjonalnej.

Celularity, Inc., przyspiesza prace nad przełomową platformą diagnostyki i terapeutyki na bazie łożyska ludzkiego

Nowopowstała firma biotechnologiczna Celularity, Inc. ogłosiła dzisiaj przyspieszenie prac nad leczeniem regeneracyjnym komórek i tkanek nakierowanym na potrzeby związane z chorobami chronicznymi, zwyrodnieniowymi i nowotworami. Firma Celularity zakończyła serię A inwestycji, pozyskując finansowanie od szeregu firm biofarmaceutcznych, w tym Sorrento Therapeutics, United Therapeutics Corporation i Human Longevity, Inc. oraz inwestorów przedsiębiorczych.

Czym jest Celularity

Firma Celularity powstała na bazie znacznej własności intelektualnej, aktywów na etapie klinicznym, badań klinicznych i podstawowych oraz wiedzy specjalistycznej z zakresu rozwoju leków. Pozyskana własność intelektualna obejmuje między innymi:

  • kilka leków immunoonkologicznych i medycyny regeneracyjnej na etapie klinicznym i przedklinicznym,
  • własna allogeniczna platforma immunoterapeutyczna (gotowa do użytku),
  • ponad 200 patentów w toku i przyznanych w zakresie terapii komórkowej, znaczna własność intelektualna w zakresie komórek macierzystych łożyska,
  • szeroki zakres ludzkich przeciwciał CAR,
  • łączone programy immunoonkologiczne CD38 typu IND-ready,
  • produkty regeneracji funkcjonalnej Biovance® i Interfyl®* na etapie komercyjnym oraz w rozwoju,
  • repozytorium biologiczne komórek macierzystych LifeBankUSA cieszące się dwoma dekadami doświadczenia w prowadzeniu działalności.

Produkcja komórek macierzystych z łożyska

Rozwinięta na bazie pionierskich dokonań dr. n. med. Roberta Hariri w zakresie leków i biomateriałów komórkowych pozyskanych z łożyska zdolność firmy Celularity do produkcji komórek macierzystych z łożyska, tworzenia potencjalnych leków i wdrażania sposobów leczenia umożliwia firmie wykorzystanie potencjału łożyska ludzkiego i działanie wzdłuż całego łańcucha wartości.

Celularity działa w oparciu o nowy model biotechnologiczny, w ramach którego możliwe jest zastosowanie potrzebnych umiejętności do jak najlepszego wykorzystania naszej platformy badania łożyska na potrzeby całego zakresu zastosowań leczniczych – skomentował założyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy Celularity dr n. med Robert J. Hariri. – Dzięki wsparciu ze strony naszych inwestorów możemy utworzyć sprawdzony system technologii medycyny regeneracyjnej i zebrać konieczną wiedzę w celu utworzenia przełomowych sposobów leczenia chorób śmiertelnych i nieuleczalnych – dodał dr Hariri.

Lek n. med. Andrew von Eschenbach, jeden z członków założycielskich zasiadających w radzie dyrektorów firmy Celularity i były komisarz w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz dyrektor Krajowego Centrum Onkologicznego skomentował, że „pionierskie osiągnięcia założyciela firmy Celularity Boba Haririego otworzyły drogę do wykorzystania niezwykłych właściwości komórek macierzystych pochodzenia łożyskowego".

Nowe rozwiązania przynoszą nadzieję co do utworzenia bezpiecznych i skutecznych terapii najpoważniejszych chorób zwyrodnieniowych. Dzięki skupieniu działań Celularity na przyspieszaniu innowacji w zakresie medycyny regeneracyjnej firma może stać się katalizatorem zastosowania terapii komórkowej w leczeniu najtrudniejszych chorób – dodał lekarz.

.

źródło: Celularity, Inc.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ