Partner serwisu
04 września 2017

Aflofarm wprowadza lek z furaginą w zawiesinie

Kategoria: Z życia branży

Dafurag Junior to pierwszy lek z furazydyną (zwaną także furaginą) w formie zawiesiny doustnej. Produkt zawiera furaginę w dawce 10 mg/ml. Przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów pediatrycznych. Wydawany jest z przepisu lekarza i może być stosowany u dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia.

Aflofarm wprowadza lek z furaginą w zawiesinie

Wskazania leku Dafurag Junior obejmują leczenie ostrych i przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych, wywołanych przez bakterie z gatunku pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) u dzieci i dorosłych.

Furazydyna jest skuteczną i bezpieczną substancją, od wielu lat stosowaną w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych. Ma działanie przeciwbakteryjne - likwiduje przyczynę infekcji hamując rozwój bakterii wywołujących zakażenia dolnych dróg moczowych. Jest także rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej w profilaktyce Zapaleń Układu Moczowego u dzieci.

Łatwiejsza aplikacja - wygodna zawiesina do podania najmłodszym pacjentom

Do tej pory furazydyna była dostępna jedynie w formie tabletek, co znacznie utrudniało jej aplikację u najmłodszych pacjentów. Forma zawiesiny zwiększa komfort przyjmowania leku przez dzieci i ułatwia rodzicom jego podawanie. Umożliwia także precyzyjne dawkowanie, co pozytywnie wpływa na efektywne leczenie zakażeń dróg moczowych pacjentów w grupie pediatrycznej.

Jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie polska firma jako pierwsza na świecie wprowadziła lek w takiej postaci

mówi Hanna Wahl – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Aflofarm Farmacja Polska.

Escherichia coli najczęściej atakuje dzieci

Zakażenia Układu Moczowego są drugą najczęstszą infekcją bakteryjną u dzieci. Szacuje się, że objawy zakażenia układu moczowego (w skrócie często opisywanego jako ZUM) pojawiają się u około 8% dziewczynek i 2% chłopców do siódmego roku życia. Za około 80% przypadków ZUM u dzieci odpowiedzialna jest bakteria Escherichia coli. Infekcje te najczęściej objawiają się gorączką bez wyraźnej przyczyny, bolesnym oddawaniem moczu, częstomoczem czy bolesnością w okolicy lędźwiowej. U najmłodszych dzieci mogą objawiać się także m.in. bólami brzucha, kolką jelitową, wymiotami, biegunką.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane zostało w dniu 28.06.2017 r. przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Lek został wprowadzony do sprzedaży w sierpniu.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ