Partner serwisu
26 września 2017

Zmieni się zakres czynności Sekretarza Stanu oraz Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Kategoria: Z życia branży

Sekretarz stanu i podsekretarze stanu bez zwłoki pisemnie informują Ministra o zaistnieniu przyczyn, które mogłyby naruszać konflikt interesów. Minister może wyłączyć ich z udziału w toczącym się przed organem postępowaniu. Sprawa związana jest ze skargą jednej z firm farmaceutycznych, której finał rozstrzygał się na wokandzie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Zmieni się zakres czynności Sekretarza Stanu oraz Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Zdrowia


Wiceminister powinien zostać wyłączony od rozpoznania decyzji refundacyjnej, gdyż zanim rozpoczął pracę w resorcie zdrowia, sprawował kontrolę merytoryczną nad zasadnością kliniczną i ekonomiczną wystąpienia z wnioskiem o objęcie leku refundacją

- uznał sąd.

Wniosek refundacyjny jednej z firm został negatywnie oceniony przez resort zdrowia. W toku postępowania odwoławczego brał udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, który wcześniej, zanim został urzędnikiem, jako ekspert sprawował kontrolę merytoryczną nad zasadnością kliniczną i ekonomiczną wystąpienia z tymże wnioskiem o objęcie leku refundacją.

Zdaniem firmy, wiceminister powinien zostać wyłączony od rozpoznania przedmiotowej sprawy, gdyż rozwiązanie takie zapewniłoby większy obiektywizm postępowania.


Więcej informacji na: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

źródło: Rozporządzenie Ministra Zdrowia
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ