Partner serwisu
20 grudnia 2017

Pharmena przedłuża wyłączność na dystrybucję z odbiorcą z Chin

Kategoria: Z życia branży

Pharmena S.A. – notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna przedłużyła z dotychczasowym partnerem wyłączną dystrybucję dermokosmetyków w krajach Azji na kolejny rok. Zakładana minimalna wartość zamówień na 2018 r. wynosi ok. 3,4 mln zł (850 tys. euro). Umowa handlowa ma charakter rozwojowy i będzie miała znaczący wpływ na zwiększenie przychodów ze sprzedaży w przyszłych okresach.

Pharmena przedłuża wyłączność na dystrybucję z odbiorcą z Chin

Zawarta 5 maja 2017 r. umowa na dystrybucję produktów Spółki na rynek Chin, Hong Kongu, Makao oraz Tajwanu zakładała sprzedaż produktów do końca roku na minimalną kwotę 350 tys. euro
(ok. 1,5 mln zł). Warunki umowy zostały zrealizowane 19 grudnia, gdzie dystrybutor dokonał zapłaty za kolejne zamówienie i tym samym przekroczył minimalny próg zamówień na rok 2017 r.

Przedłużone warunki umowy na 2018 r. gwarantują dystrybutorowi wyłączność na sprzedaż produktów Pharmeny w krajach azjatyckich, a zakładana minimalna wartość zamówień wynosi 850 tys. euro (ok. 3,4 mln zł).

Bardzo jesteśmy zadowoleni z realizacji kontraktu z naszym azjatyckim partnerem, a jeszcze bardziej cieszy fakt, że umowa na wyłączność na przyszły rok została ustalona na dużo lepszych warunkach. To dla nas ważny, strategiczny partner. Kontrakt na dystrybucje produktów w krajach Azji zagwarantuje nam minimalną wartość przychodów w kwocie ok. 3,4 mln zł w 2018 roku. Zamierzamy również w kolejnych latach konsekwentnie zwiększać skalę operacji za granicą rozwijając działalność z nowymi zagranicznymi kontrahentami 

mówi Konrad Palka, Prezes Zarządu Pharmena S.A.

W ciągu ostatnich dwóch lat Pharmenie udało się zbudować solidną bazę zagranicznych klientów. Ekspansja na nowe rynki zbytu poza granice kraju stanowi jeden z elementów realizacji strategii spółki w zakresie poszerzenia kanałów dystrybucji dermokosmetyków. Dzięki rosnącej dywersyfikacji sprzedaży Pharmena zmniejsza zależność od poszczególnych partnerów handlowych.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ