Partner serwisu
01 lutego 2018

Wycofanie serii produktu Nebu Muco 7% NaCl

Kategoria: Z życia branży

Polpharma informuje o wycofaniu z obrotu jednej serii wyrobu medycznego Nebu Muco 7%  NaCl roztwór do inhalacji o numerze serii:  10816, którego wytwórcą są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA.

Wycofanie serii produktu Nebu Muco 7% NaCl

Nazwa powszechnie stosowana: Nebu Muco

Postać farmaceutyczna i dawka substancji czynnej: roztwór do inhalacji, 7% NaCl

Wielkość opakowania: 30 ampułek po 5 ml

Data ważności: 31.08.2018

Samodzielna decyzja Polpharmy o wycofaniu w/w serii ma charakter prewencyjny i jest wyrazem odpowiedzialnej postawy firmy wobec użytkowników produktu.

Przyczyną wycofania jest pomyłkowe załączenie w części opakowań serii 10816 produktu Nebu Muco 7% NaCl roztwór do inhalacji instrukcji użycia innego, podobnego wyrobu medycznego wytwórcy - Nebu Hipertonic 3% NaCl roztwór do inhalacji.

Instrukcja wyrobu medycznego Nebu Hipertonic nie zawiera dwóch informacji, istotnych dla właściwego stosowania produktu Nebu Muco:

Produkt Nebu Muco u dzieci w wieku poniżej 6 lat należy stosować pod nadzorem lekarza

Podczas stosowania produktu Nebu Muco w rzadkich przypadkach mogą wystąpić przejściowe podrażnienia (np. kaszel) lub odwracalne obkurczanie się oskrzeli. Zaleca się wcześniejsze podanie leku rozszerzającego oskrzela.

Sam wyrób medyczny Nebu Muco jest w pełni bezpieczny i spełnia wszystkie wymogi jakościowe.

W związku z powyższym:

  • jeśli produkt posiadany przez użytkowników w domowych apteczkach, zawiera prawidłową instrukcję, nie wymaga to żadnych działań ze strony użytkownika
  • jeśli użytkownik stwierdzi błędną instrukcję w opakowaniu, rekomendujemy kontakt z infolinią Polpharmy pod numerem telefonu  (22) 364 61 01 (wybierając opcję 1 - zapytania medyczne w godz. 8.00-16.00) lub skorzystanie z poprawnej instrukcji, która znajduje się na stronie www Polpharmy. Możliwy jest również zwrot produktu do apteki.

źródło: Polpharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ