Partner serwisu
15 lutego 2018

Została podpisana umowa na rozwój przemysłowy i wytwarzanie do badań klinicznych białka anty-VEGF

Kategoria: Z życia branży

Celon Pharma S.A. podpisała umowę z firmą Biotechpharma, na rozwój przemysłowy i wytwarzanie na potrzeby badania klinicznego w jakości GMP,  białka anty-VEGF będącego lekiem biopodobnym do leku Lucentis (ranibizumab).

Została podpisana umowa na rozwój przemysłowy i wytwarzanie do badań klinicznych białka anty-VEGF

Pozytywne wyniki prowadzonych do tej pory prac, oraz ponad 24 mln dofinansowania z NCBiR, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku na rozwój tego projektu, spowodowały, że zdecydowaliśmy się rozpocząć dalszy etap projektu zakładający rozwój przemysłowy i wytwarzanie leku do badań klinicznych. Wartość zawartej z Biotechpharma umowy wynosi ok. 2-3 mln euro w zależności od ilości serii wytworzonych przez ten podmiot

dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Lek biotechnologiczny anty-VEGF rozwijany przez Spółkę znajdzie zastosowanie m.in. w leczeniu wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), zaburzeń widzenia spowodowanych cukrzycowym obrzękiem plamki (DME) zakrzepu żyły środkowej siatkówki lub jej gałęzi (RVO).
Spółka planuje wprowadzenie produktu na rynek w latach 2021-2022 tj. po wygaśnięciu podstawowych patentów na lek Lucentis. Przeciwciała anty-VEGF charakteryzują się wysoką efektywnością kliniczną, a ich światowy rynek w terapiach chorób oczu przekracza 7 mld euro, z tego blisko połowa rynku  przypada na lek Lucentis.

źródło: Celon Pharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ