Partner serwisu
10 kwietnia 2018

Monika Zagrajek Dyrektorem Generalnym PASMI

Kategoria: Z życia branży

Monika Zagrajek dołączyła do zespołu PASMI obejmując nowo utworzone stanowisko Dyrektora Generalnego z dniem 4 kwietnia br.

Monika Zagrajek Dyrektorem Generalnym PASMI

Utworzenie stanowiska Dyrektora Generalnego to naturalna konsekwencja rozwoju organizacji i potrzeb adresowanych zarówno z poziomu firm członkowskich jak również tematów, którymi zajmuje się obecnie organizacja. PASMI zawsze stara się znaleźć optymalne rozwiązania w zakresie podejmowanych tematów, dlatego jestem przekonana, iż dołączenie Moniki do naszego zespołu pozwoli nam jeszcze aktywniej włączyć się w dialog na poziomie regulatora

powiedziała Ewa Jankowska Prezes PASMI.

Utworzenie stanowiska Dyrektora Generalnego w ramach struktury organizacyjnej PASMI stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby pacjentów oraz konsumentów, które znajdują odzwierciedlenie w zakresie działania firm członkowskich zrzeszonych w organizacji. PASMI reprezentuje polskie i zagraniczne firmy farmaceutyczne produkujące leki dostępne bez recepty a także wyroby medyczne, suplementy diety oraz kosmetyki. Obecnie zrzesza 19 firm członkowskich z 80% udziałem w rynku leków OTC.

Nominacja na stanowisko Dyrektora to dla mnie duży zaszczyt i jednocześnie zawodowe wyzwanie. Wierzę, iż moje dotychczasowe doświadczenia w obszarze administracji publicznej będą stanowiły wartość dodaną w tematach, które jako PASMI podejmujemy w dialogu z administracją rządową mając na uwadze potrzeby pacjentów

powiedziała Monika Zagrajek, Dyrektor Generalny PASMI.

Monika Zagrajek posiada ponad 12- letnie doświadczenie w administracji publicznej, w tym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Uczestniczyła w wielu projektach legislacyjnych a także w grupach roboczych Ministerstwa Zdrowia. Posiada również doświadczenie jako regulator na poziomie Komisji sejmowych. Współpracowała z Komisją Europejską a także aktywnie uczestniczyła w projekcie, stanowiącym wspólną inicjatywę Włoch, Francji i Belgii. Reprezentowała Polskę jako ekspert krajowy podczas kontroli organizowanych przez służby Komisji Europejskiej, między innymi na Węgrzech, w Niemczech czy w Czechach. Jako ekspert w kancelarii prawnej prowadziła szereg projektów dotyczących Prawa Farmaceutycznego oraz Ustawy o BŻiŻ.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ