Partner serwisu
13 kwietnia 2018

Dermedic rozszerza linię Sunbrella

Kategoria: Kosmetyki

10 kwietnia 2018 roku w Warszawie, w Restauracji Akademia odbyła się konferencja prasowa z okazji wprowadzenia do portfolio marki Dermedic preparatu o najszerszym zakresie fotooprotekcji, zapewniającym ochronę przed pełnym widmem światła słonecznego, tj. UVA, UVB, IR (promieniowaniem podczerwonym) oraz VL (Visible Light - światłem widzialnym).

Dermedic rozszerza linię Sunbrella

Gościem specjalnym konferencji była prof. nadz. dr hab. n. med. specjalista dermatolog Ewa Trznadel - Grodzka, która omówiła najnowsze doniesienia światowe dotyczące szkodliwości promieniowania UV, IR, a w szczególności Visible Light i jego wpływu na skórę.

Promieniowanie Visible Light (VL) o zakresie długości fali 400-700 nm (a szczególnie pasmo Blue Light (400-500 nm), którego źródłem są także ekrany urządzeń elektronicznych) osłabia naskórkową barierę ochronną skóry, dociera do tkanki podskórnej i uszkadza komórki lipidowe i białka oraz wywołuje stres oksydacyjny. Negatywne skutki działania VL na skórę widoczne są w długim okresie czasu - przyczynia się ono do powstawania przebarwień i odbarwień (skóra pstra), przyspiesza starzenie się skóry.

Marka Dermedic, specjalizująca się m.in. w ochronie wrażliwej skóry przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, co roku wprowadza innowacje technologiczne do preparatów z linii Sunbrella, aby zapewnić zarówno dorosłym jak i najmłodszym pacjentom komfort bezpiecznego przebywania na słońcu.

W odpowiedzi na doniesienia o negatywnych skutkach działania promieniowania Visible Light, w laboratoriach marki Dermedic opracowano innowacyjny na skalę światową produkt - Mleczko ochronne w sprayu Sunbrella baby SPF 50+ od 6. miesiąca życia.

Koncepcję tego preparatu opartego o działanie szerokopasmowego, 4 – poziomowego systemu ochrony skóry przed promieniowaniem typu UVA, UVB, Infrared oraz Visible Light zaprezentowała Angelika Popiołek - PR & Media Manager Dermedic.

Dzięki unikalnej kompozycji nowoczesnych filtrów fizycznych i chemicznych, produkt zapewnia bardzo wysoką ochronę delikatnej i wrażliwej skórze dzieci, ale może być także z powodzeniem stosowany przez dorosłych pacjentów. Zapobiega dermatozom słonecznym, poparzeniom i przebarwieniom. Chroni DNA komórek skóry.

Mleczko zawiera także inny innowacyjny składnik aktywny - Aqua-proVita D3, będący prekursorem witaminy D3. Pod wpływem promieni UVB, cząsteczka Aqua-proVita D3 przekształca się w skórze w witaminę D3, a w konsekwencji łagodzi podrażnienia, wspiera funkcje barierowe skóry oraz cykl odnowy biologicznej naskórka.

Formuła sprayu sprawia, że produkt jest wygodny w aplikacji i nie pozostawia efektu pobielonej skóry. Należy go nakładać na skórę wielokrotnie w ciągu dnia i ponawiać aplikację po każdej kąpieli.

Mleczko ochronne w sprayu Sunbrella baby SPF 50+, jest dostępne w aptekach naziemnych i internetowych.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ