Partner serwisu
17 maja 2018

Celon Pharma S.A. poprawia efektywność wytwórczą

Kategoria: Efektywność

Spółka w I kwartale 2018 r. poprawiła swoją rentowność osiągając porównywalny do I kwartału 2017 r. poziom wartości sprzedaży swoich produktów, przy znacznym zwiększeniu efektywności wytwórczej i sprzedażowej oraz większej aktywacji kosztów działalności naukowo-badawczej. O 13% zmniejszyła koszty prowadzenia działalności operacyjnej. Istotnie spadło zużycie materiałów i energii oraz usług obcych, zwiększyła się zaś amortyzacja, co jest jednak zjawiskiem oczekiwanym, wynikającym z prowadzonych inwestycji w zaawansowane i  automatyczne technologie wytwórcze.

Celon Pharma S.A. poprawia efektywność wytwórczą

Wynik za I kwartał 2018 potwierdza mocną pozycję naszych produktów w Polsce. Wprowadzona optymalizacja procesów produkcyjnych ukierunkowana na zwiększenie efektywności wynika z przygotowań Spółki do realizacji zwiększonych zamówień eksportowych w najbliższych okresach. Dodatkowy eksport, w pierwszej kolejności, dotyczyć będzie rynków skandynawskich, na których zarejestrowaliśmy Salmex w ostatnich miesiącach - stwierdza Bogdan Manowski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Celon Pharma S.A.

Spółka konsekwentnie realizuje swoje założenia w postępie prac naukowo-badawczych

Obecnie Celon Pharma S.A. finalizuje I fazę badania klinicznego esketaminy oraz przygotowuje się do rozpoczęcia programu klinicznego inhibitora FGFR.

Postęp projektów innowacyjnych, jak i budowa nowego CBR przebiegają zgodnie z przyjętymi założeniami. Jednocześnie zwiększamy naszą obecność międzynarodową, prezentując wyniki prac naukowo-badawczych na licznych konferencjach. Budzą one duże zainteresowanie zarówno naukowców, jak i potencjalnych partnerów biznesowych - mówi dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Założenia strategii światowej komercjalizacji innowacyjnego portfolio Celon Pharma uwzględniają możliwość zarówno sprzedaży praw całkowitych jak i terytorialnych, a także różnych kombinacji ko-rozwoju wraz z jego współfinansowaniem. Wybór konkretnej strategii do produktu związany będzie ze specyfiką rynkową i inwestycyjną rozwoju produktu.

Zarząd Spółki zarekomendował Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbędzie się 23 maja br.  podział zysku netto spółki za 2017 r. i przeznaczenie z niego kwoty 7 650 000 na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, w wysokości 0,17 zł na jedną akcję. Jako dzień dywidendy Zarząd rekomenduje 12 czerwca 2018, a jako termin jej wypłaty - 25 czerwca 2018 r.

źródło: celonpharma.com
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ