Partner serwisu
14 czerwca 2018

Zgoda banków na transakcję sprzedaży spółki SciGen przez BIOTON S.A.

Kategoria: Z życia branży

BIOTON S.A. spełnił jeden z warunków uzgodnionych przez strony transakcji i uzyskał zgodę
na zawarcie umowy od wszystkich banków finansujących. ING Bank Śląski S.A., Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank od China (Luksemburg) S.A. i HSCB Bank Polski S.A. zgodziły się, aby BIOTON S.A. zbył wszystkie akcje będące w jego posiadaniu na rzecz Yifan International Pharmaceutical Co.

Zgoda banków na transakcję sprzedaży spółki SciGen przez BIOTON S.A.

Cena pakietu akcji będących w posiadaniu BIOTON S.A. opiewa na 26,78 mln USD co będzie równoznaczne z takim wpływem gotówkowym. Pozyskane środki są wysoce istotne w kontekście dalszych prac BIOTON nad zarejestrowaniem i wprowadzeniem na rynek analogu insuliny, który jest strategicznym projektem spółki biotechnologicznej i uzupełnia portfolio kompleksowej terapii w dziedzinie diabetologii.

Decyzja banków przybliża nas do finalizacji transakcji, która przyniesie wymierne korzyści spółce
i akcjonariuszom. Stabilizacja i pozytywny wpływ na sytuację finansową BIOTON to również umożliwienie kontynuowania prac nad analogiem insuliny. – mówi Robert Neymann, Prezes Zarządu BIOTON S.A.

Transakcja BIOTON oznacza nabycie od SciGen prawa do prowadzenia działalności dystrybucyjnej na rynkach, głównie Azji Wschodniej, oraz prawa do znaków towarowych SciLin. SciGen spłaci część swojego zadłużenia wobec BIOTONU w kwocie 29,9 mln USD z tytułu udzielonej przed laty pożyczki, a jej pozostała część zostanie umorzona.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ