Partner serwisu

Umiarkowany optymizm

Kategoria: Z życia branży

Wyniki cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia Antal Global Snapshot wskazują, że optymizm pracodawców w Polsce nieco zmniejszył się w porównaniu z poprzednią edycją badania. Jednak pracodawcy z branży farmaceutycznej wciąż poszukują specjalistów i menedżerów.

Umiarkowany optymizm

W branży farmaceutycznej 29% pracodawców zadeklarowało plany rekrutacji w I kw. bieżącego roku. 21% badanych planuje zwolnienia. Pozytywnym sygnałem jest fakt, że cały czas możemy mówić o dodatniej dynamice zatrudnienia.

– Wzrost liczby redukowanych stanowisk wynika głównie ze zmiany Prawa farmaceutycznego i co za tym idzie – ograniczonej listy leków refundowanych, który to największy swój oddźwięk w postaci zwolnień grupowych w licznych organizacjach miał miejsce z początkiem 2012 roku. Stabilniejszą sytuację obserwujemy w obszarach Medical, Market Access oraz Rejestracji. Tu w bieżącym roku pojawić się mogą zapotrzebowania rekrutacyjne w związku z rozwojem działów” – komentuje Aleksandra Ratajczak, konsultantka Antal Pharma & Medical Devices.

 
Źródło: informacja prasowa Antal International

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ