Mezoterapia - odmładzanie przez wypełnianie
Wypełnianie ubytków tkankowych, zwiększenie produkcji kolagenu czy poprawa elastyczności skóry to tylko nieliczne zastosowania mezoterapii, coraz popularniejszej w medycynie estetycznej. Na czym polega ten zabieg i w czym jeszcze może nam pomóc?
Mezoterapia najczęściej kojarzona jest z rewitalizacją skóry. Co jednak kryje się pod tym pojęciem?
Rewitalizacja to przede wszystkim stymulacja komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny - składników odpowiadających za młody i zdrowy wygląd, których ilość wraz z wiekiem maleje. Brak odpowiedniego odżywienia i nawilżenia wpływa na wygląd i jakość naszej skóry, dlatego warto skorzystać z zabiegów, odżywiających skórę, poprawiających metabolizm komórek, pobudzających produkcję kolagenu i elastyny oraz mikrokrążenie skóry
tłumaczy lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska z Kliniki Vesuna.
Obszary wsparcia
Skóra twarzy, dłoni, szyi lub dekoltu to obszary, na które skutecznie działa mezoterapia. W trakcie zabiegu w problematyczny obszar skóry aplikowany jest preparat, wzbogacony o substancje odżywcze, m.in. witaminy, aminokwasy, enzymy czy pierwiastki śladowe, tj. krzem i kwas hialuronowy, znajdujące się w m.in. w organicznej linii produktów Neauvia.
Spowolnienie procesów starzenia skóry, poprawienie jej napięcie, likwidacja obrzęków, cieni pod oczami, kurzych łapek, zmarszczek mimicznych czy wypełnienie ubytków tkanek miękkich na policzkach - z tymi wszystkimi niedoskonałościami poradzą sobie wypełniacze.
Odpowiednia implementacja
Oprócz odpowiednio dobranych składników o skuteczności zabiegu decyduje też sposób implementacji odżywczego preparatu. - Zabieg polega na aplikacji indywidualnie dobieranego preparatu bezpośrednio w obszar, który chcemy skorygować. Dzięki temu jest on precyzyjnie implementowany i równomiernie rozmieszczany w skórze.
Kwas hialuronowy, będący głównym składnikiem wypełniaczy w naturalny sposób wyrównuje, znacząco odświeża oraz nawilża skórę, a dodatkowo wspomaga powstawanie nowych włókien elastycznych i kolagenowych, dzięki czemu zregenerowana skóra wygląda młodziej i nabiera zdrowszego, bardziej świetlistego wyglądu
wyjaśnia lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska.
Komentarze