Partner serwisu
17 lipca 2018

Polpharma została Partnerem Strategicznym konkursu Verba Veritatis

Kategoria: Z życia branży

Polpharma została Partnerem Strategicznym konkursu Verba Veritatis, organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademię Leona Koźmińskiego. Zgłoszenia do XIII edycji konkursu będą przyjmowane do 31 lipca br. Na autorów najlepszych prac z zakresu etyki biznesu czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości minimum 10 tys. zł.

Polpharma została Partnerem Strategicznym konkursu Verba Veritatis

Celem konkursu jest podnoszenie wśród młodych ludzi poziomu wiedzy z zakresu etyki biznesu, jego społecznej odpowiedzialności (CSR) i ładu korporacyjnego.  

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych państwowych i niepaństwowych w Polsce, autorów prac licencjackich, magisterskich, doktorskich, podyplomowych obronionych nie wcześniej niż 01.01.2015 r., na uczelni mającej siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Prace powinny dotyczyć jednego z poniższych tematów:

  • etyka biznesu,
  • zagadnienia etyczne w ekonomii teorii zarządzania i naukach pokrewnych,
  • społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR),
  • ład korporacyjny,
  • innowacyjność społeczna w gospodarce,
  • dobre praktyki na rynku finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku consumer finance,
  • przeciwdziałanie nadużyciom gospodarczym.

W Polpharmie doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi upowszechniania i przestrzegania standardów etycznych w działalności biznesowej. Wiemy też, że duża część absolwentów już wkrótce zasili szeregi kadr wielu przedsiębiorstw, a być może założy również własną działalność gospodarczą. Ważne jest, by były to osoby,  dla których etyka jest istotnym elementem funkcjonowania w biznesie. Aby mieć wkład w propagowanie dobrych praktyk i edukację kolejnego pokolenia świadomych przedsiębiorców, z przyjemnością zostaliśmy Partnerem Strategicznym konkursu Verba Veritatis

mówi Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharma SA.

Do poprzednich dwunastu edycji konkursu zgłoszono łącznie 272 prace konkursowe z 53 uczelni. Tegoroczna edycja konkursu VERBA VERITATIS została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Federacji Konsumentów, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, a także patronatem medialnym portali odpowiedzialnybiznes.pl, Biznes (nie)etyczny i karierawfinansach.pl.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród laureatom konkursu odbędzie się w listopadzie br. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie www: https://kpf.pl/etyka/konkurs-verba-veritatis/o-konkursie/

źródło: Polpharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ