Partner serwisu
18 lipca 2018

Polpharma wspiera młodych naukowców z całego świata

Kategoria: Z życia branży

Polpharma została Partnerem MILSET Expo Sciences Europe (ESE) – największych w Europie Międzynarodowych Targów dla młodych innowatorów. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Polsce dla najzdolniejszych młodych naukowców z całego świata, którzy w dniach 16-22 lipca spotykają się w Gdyni. Wśród wystawców między innymi twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu biologii, chemii czy medycyny.

Polpharma wspiera młodych naukowców z całego świata

Pierwsze w historii targi Expo Sciences Europe (ESE) zostały zorganizowane w 1996 roku. Zapoczątkowała je międzynarodowa organizacja non-profit - MILSET-International Movement for Leisure Activities in Science and Technology, która wspiera rozwój kultury naukowej i promuje innowacje wśród młodzieży. Tegoroczna edycja odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Partnerem wydarzenia jest Polpharma, dla której aktywne wspieranie młodych naukowców na wszystkich szczeblach edukacji jest jednym z kluczowych obszarów działalności.

Polpharma jest największą polską firmą farmaceutyczną oraz liderem inwestycji w badania i rozwój. Misją naszej firmy jest wspieranie innowacji – współpracujemy z naukowcami, ośrodkami akademickimi, ale od lat promujemy także naukę wśród młodzieży, w tym konkurs E(x)plory. Jesteśmy przekonani, że gdyńskie Expo Sciences stanie się inspiracją dla rozwoju talentów i kolejnych pokoleń naukowców 

podsumowuje Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

Na targach ESE będzie można zobaczyć 119 innowacyjnych projektów. Weźmie w nich udział 284 uczestników z 27 krajów z całego świata. Będą to między innymi twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu biologii i chemii, jak również z dziedzin medycznych oraz farmaceutycznych. Polskę reprezentują finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory(10 projektów), którzy zostali wyłonieni podczas zeszłorocznego finału wydarzenia - Gdynia E(x)plory Week 2017.

źródło: Polpharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ