Partner serwisu
30 sierpnia 2018

NEUCA znacząco zwiększa zyski i zacieśnia współpracę z aptekami

Kategoria: Z życia branży

Spółka w pierwszej połowie 2018 r. wypracowała blisko 51,7 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych, czyli o 10% więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. W samym drugim kwartale br. NEUCA zarobiła 18,5 mln zł netto, co oznacza wzrost o 58%. Jednocześnie Grupa osiągnęła wysoką marżę brutto na poziomie 10,72%, czyli o 1,21 p.p. więcej wobec drugiego kwartału 2017 r.

NEUCA znacząco zwiększa zyski i zacieśnia współpracę z aptekami

NEUCA w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r. odnotowała wzrost przychodów o ponad 4% do 3,94 mld zł. Jednocześnie Grupa zachowała silną pozycję rynkową, osiągając blisko 29% udziałów w branży hurtu aptecznego. Sprzedaż produktów własnych do aptek wzrosła w pierwszych sześciu miesiącach o 22% do 72 mln złotych. W sumie w tym czasie apteki sprzedały 19,5 mln produktów z portfolio Synoptis Pharma, a NEUCA osiągnęła 17,5 mln zł zysku netto, czyli o 14% więcej niż przed rokiem. Spółka stale pracuje nad zacieśnieniem relacji z aptekami. W pierwszym półroczu Grupa intensywnie rozwijała współpracę z farmaceutami w ramach programów aptecznych. Na koniec pierwszego półrocza 2018 r. uczestniczyło w nich ponad 5700 aptek (42% aptek w kraju), w tym w programie Partner+ 805 aptek (6 proc. krajowych aptek).

Wpływ regulacji Apteka dla Aptekarza, wprowadzenie e-recepty, ustawa o wsparciu osób niepełnosprawnych, to najważniejsze zagadnienia, z jakimi ostatnio stykają się uczestnicy rynku. Zmiany w prawie weryfikują liczbę aptek, kierują uwagę na farmaceutę, otwierając przed nim nowe możliwości oraz szanse. Mamy świadomość, że wygrywać będą te biznesy, które najskuteczniej pomogą aptekom przejść przez tę trasnsformację. Dlatego nieustannie kładziemy duży nacisk na systematyczną poprawę jakości serwisu oraz poziomu satysfkacji klientów. Natomiast dzięki zaangażowaniu w rozwój produktów własnych i biznesów pacjenckich, jesteśmy w stanie zapewnić dodatkowe korzyści dla farmaceutów. Podejmowane przez nas aktywności i idące za tym lepsze wyniki finansowe potwierdzają, że idziemy w dobrym kierunku, którego celem jest wzrost zysku w całym 2018 roku

wyjaśnia Piotr Sucharski, Prezes Grupy NEUCA.

źródło: Neuca
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ