Partner serwisu
18 października 2018

Dr hab n med. Jolanta Kunikowska prezydentem-elektem European Association of Nuclear Medicine

Kategoria: Z życia branży

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (European Association of Nuclear Medicine EANM). W latach 2019-2020 dr hab. n med. Jolanta Kunikowska będzie pełnić funkcję prezydenta-elekta EANM, a w latach 2021-2022 prezydenta EANM.

Dr hab n med. Jolanta Kunikowska prezydentem-elektem European Association of Nuclear Medicine

Podczas Kongresu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, który odbył się w dniach 13-17 października w Düsseldorfie, dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach medycyny nuklearnej dr hab. n. med. J. Kunikowska zajmuje się tematyką personalizowanej terapii w guzach neuroendokrynnych, glejakach mózgu oraz zastosowaniem nowych znaczników, takich jak antygen specyficzny dla raka prostaty w diagnostyce chorób nowotworowych.

Dr hab. n med. J. Kunikowska od lat aktywnie działa w polskich i europejskich strukturach naukowo-badawczych

Od wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, a od 2014 roku była w zarządzie EANM. W latach 2008-2014 roku była Delegatem Krajowym EANM a w latach 2010-2015 członkiem komitetu onkologicznego EANM.

Jednogłośny wybór Pani doktor Jolanty Kunikowskiej na prezydenta Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej to wielki osobisty sukces Pani Doktor, a dodatkowo odzwierciedlenie i docenienie Jej bogatego dorobku i aktywności naukowej w dziedzinie medycyny nuklearnej. To także ogromny sukces całego naszego Środowiska – czujemy się dumni z sukcesu naszej Koleżanki i docenieni za wieloletni aktywny wkład w światową naukę na polu medycyny nuklearnej 

mówi prof. Leszek Królicki, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny nuklearnej.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ