Partner serwisu
11 stycznia 2019

Takeda sfinalizowała przejęcie Shire, stając się liderem w obszarze biologicznych produktów leczniczych

Kategoria: Z życia branży

Firma Takeda Pharmaceutical Company Limited ogłosiła sfinalizowanie przejęcia Shire plc, stając się światowym liderem w obszarze biologicznych produktów leczniczych, kierującym się wartościami i stawiającym na badania i rozwój, z siedzibą w Japonii.

Takeda sfinalizowała przejęcie Shire, stając się liderem w obszarze biologicznych produktów leczniczych

Firma Takeda może się od teraz poszczycić atrakcyjnym, poszerzonym zasięgiem geograficznym i pozycją lidera w Japonii i w Stanach Zjednoczonych. Firma dostarcza swoje wysoce innowacyjne leki do około 80 krajów i regionów, dysponując zaangażowaną kadrą na całym świecie. Działalność badawczo-rozwojowa firmy koncentruje się na jej czterech obszarach terapeutycznych: onkologii, gastroenterologii (GI), neuronauce i chorobach rzadkich, przy czym część nakładów przeznaczana jest również na terapie oparte na produktach osoczopochodnych (PDT) i szczepionki. Dzięki wzmocnionemu, wysoce innowacyjnemu zapleczu badawczo-rozwojowemu zasób nowopowstających produktów jest bardziej globalny, solidny i zróżnicowany, a firma może się skupić na przełomowych innowacjach.

Łączne roczne przychody spółki, przekraczające 30 mld USD, uzyskiwane są głównie w najważniejszych obszarach działalności, czyli onkologii, gastroenterologii, neuronauce, chorobach rzadkich i PDT.

— Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki Takeda w dniu 5 grudnia 2018 roku przejęcie zostało zatwierdzone przez ogromną większość naszych akcjonariuszy. Cieszy nas również, że udało się sfinalizować transakcję parę miesięcy przed przewidywanym terminem, co stało się możliwe dzięki ciężkiej pracy po stronie obu zaangażowanych organizacji oraz szybkiemu uzyskaniu wymaganych pozwoleń — powiedział Christophe Weber, prezes i dyrektor generalny firmy Takeda. — Doceniamy wsparcie naszych pracowników, partnerów i akcjonariuszy przez cały czas trwania procesu. To ważny moment w historii firmy Takeda i niesamowity krok naprzód. Przyspieszamy przemiany w naszej firmie zmierzające do dostarczania chorym z całego świata wysoce innowacyjnych leków przy poszerzonej skali działania i większym zasięgu geograficznym.

Pan Weber kontynuuje: — Dziś rozpoczyna się proces integracji naszych firm. Ufamy, że pod przewodnictwem doświadczonego, różnorodnego i mogącego się poszczycić wieloma sukcesami Kierownictwa Takeda będziemy w stanie zrealizować go bez większych problemów. Model Działania, który wprowadziliśmy we wrześniu ubiegłego roku, zawiera jednoznaczne założenia dla naszych planów integracji, a procesem tym kieruje wysoko wykwalifikowany i zaangażowany zespół do spraw integracji.

Firma Takeda pozyskała stałe finansowanie na realizację przejęcia na bardzo atrakcyjnych warunkach – średnie oprocentowanie dla całkowitego zadłużenia spółki wynosi około 2,3%. Spółka jest przekonana, że utrzyma aktualny rating kredytowy na poziomie inwestycyjnym, a w ciągu od trzech do pięciu lat od sfinalizowania transakcji uda jej się przywrócić wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA do poziomu nieprzekraczającego 2,0x.

8 stycznia 2019 r. o godzinie 15:30 czasu PST pan Weber wystąpił na Konferencji J.P. Morgan Healthcare.

źródło: Takeda
fot. 123RF.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ