Partner serwisu
25 lutego 2019

Schemat technologiczny – Jak wizja klienta staje się finalnym produktem

Kategoria: Aktualności

Jednak oprócz standardów, równie ważne jest w procesach LS&AM właściwe przygotowanie schematu technologicznego, za który przede wszystkim odpowiedzialny jest doświadczony zespół, który go tworzy. Przygotowany diagram (schemat) zawiera informacje branż procesowo-technologicznej, mechanicznej (mającej w kompetencjach dobór aparatów i urządzeń), elektryczno-pomiarowej, materiałowej czy orurowania. Opracowanie schematu jest ważne ponieważ w kolejnym etapie ma on być podstawą realizowanego projektu. Wiąże się to również z zapewnieniem odpowiedniej jakości, czy minimalizacją błędów poprzez użycie odpowiedniego oprogramowania.

Wiedza i doświadczenie zespołu jest ważnym elementem w procesie tworzenia schematów technologicznych ze względu na specyfikę wymagań branży LS&AM. Typowymi zagadnieniami podczas opracowywania tych schematów jest chociażby zachowanie minimalnej odległości pomiędzy poszczególnymi operacjami i procesami jednostkowymi, zapewnienie higieniczności i sterylności procesów poprzez używanie odpowiednich rozwiązań zabezpieczających (higieniczne zawory odcinające, regulacyjne, bezpieczeństwa, zawory typu „mixproof”), czy częstsze pobory próbek. Okresowość procesu produkcyjnego mająca ma na celu stworzenie jak najwyższej jakości produktu, związana jest z częstszym myciem i kontrolą półproduktu, jak również z doborem najlepszych materiałów (specyficznych dla procesów biotechnologicznych, farmaceutycznych czy spożywczych). Ponadto, wiele procesów objętych jest tajemnicą technologiczną klienta, co powoduje, że na schematach przedstawiony jest ograniczony zakres. Pomimo tych ograniczeń należy przedstawić szczegóły dotyczące wymaganych mediów czy instalacji pomocniczych, zachowując tajność specyfiki procesu technologicznego klienta.

Wszystkie powyższe czynności umożliwiają jak najlepsze przygotowanie schematu technologicznego dla procesów LS&AM. Ostatecznie przyczyniają się do wprowadzenia na rynek produktu opartego o nowoczesne technologie. Biuro inżynieryjne Fluor niejednokrotnie realizowało takie zadania, a globalne doświadczenie firmy w tej tematyce zapewnia klientom pozytywne ekonomiczne rezultaty. Fluor posiada kadrę dysponującą olbrzymim doświadczeniem i wiedzą z zakresu procesów technologicznych. Inżynierowie Fluor wiedzą jak optymalizować procesy i operacje jednostkowe, wykorzystując równocześnie nowoczesne metody analityczne. Tym sposobem odpowiednio przeprowadzona analiza procesu technologicznego LS&AM i jego zobrazowanie w postaci schematów technologicznych sprawia, że początkowa wizja staje się finalnym produktem, który trafi do świadomego jego wartości i jakości konsumenta.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ